Polskie Radio

Meat Loaf nie żyje. Artysta miał 74 lata

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 10:25
W wieku 74 lat zmarł Meat Loaf, amerykański wokalista i aktor. Miał na koncie jeden z najlepiej sprzedających się albumów wszech czasów i światowy przebój "I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That)".
Meat Loaf w 1992 roku
Meat Loaf w 1992 rokuFoto: AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

"Z bólem serca ogłaszamy, że niezrównany Meat Loaf odszedł tej nocy, w otoczeniu swej żony Deborah, córek Pearl i Amandy oraz bliskich przyjaciół" – od takich słów zaczyna się komunikat zamieszczony dziś rano w mediach społecznościowych przez bliskich artysty. W dalszej części wpisu wyliczane są osiągnięcia zmarłego z trwającej sześć dekad scenicznej kariery.

Niemal każdy, kto słucha radia, kojarzy największy przebój Meat Loafa, nagrodzoną Grammy podniosłą pieśń "I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That)". Znalazła się ona na wydanym w 1993 roku albumie "Bat Out of Hell II: Back into Hell". Jest on częścią płytowej trylogii, która osiągnęła łączny nakład ponad 65 milionów egzemplarzy. Największą popularnością cieszyła się jej pierwsza odsłona z 1977 roku – debiut wokalisty i zarazem jeden z dziesięciu największych płytowych bestsellerów wszech czasów. W trakcie całej kariery Amerykanin sprzedał ponad 100 milionów albumów.  

Meat Loaf, który naprawdę nazywał się Marvin Lee Aday, świetnie radził sobie nie tylko ze śpiewaniem. Zagrał w ponad 50 filmach, wliczając w to tak znane tytuły, jak "The Rocky Horror Picture Show" (1975) czy "Podziemny krąg" (1999). Grywał też w broadwayowskich musicalach, m.in. w kultowym "Hair".

Nie podano przyczyny śmierci artysty. "Dziękujemy za zrozumienie naszej potrzeby zachowania prywatności w tym czasie. Z jego serca do waszych dusz... nigdy nie przestawajcie dawać czadu!" – zakończyli swój post bliscy Meat Loafa.

źródło: YouTube / Meat Loaf

kc

Czytaj także

Nie żyje Ronnie Spector. Była wokalistka The Ronettes miała 78 lat

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 10:23
Razem z koleżankami z zespołu wyśpiewała ponadczasowy przebój "Be My Baby", a Keith Richards nazwał ją "złą dziewczyną rock and rolla". Ronnie Spector zmarła na raka 12 stycznia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe życie Sixto Rodrigueza. Mija 10 lat od premiery "Sugar Mana"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 07:00
Dokładnie dekadę temu na festiwalu Sundance miał premierę film "Searching for Sugar Man". Odmienił on życie Sixto Rodrigueza, zapomnianego barda, który na początku lat 70. bezskutecznie próbował podbić amerykańską scenę muzyczną.
rozwiń zwiń