Polskie Radio

Paul McCartney i Billie Eilish wesprą Ukrainę w amerykańskiej telewizji

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2022 16:03
Paul McCartney, Sheryl Crow i Billie Eilish znajdą się wśród gwiazd programu amerykańskiej sieci telewizyjnej NBC, pod tytułem "Ukraine: Answering the Call". Show, które zostanie pokazane na żywo w niedzielę 3 lipca, ma przybliżyć Amerykanom sytuację na Ukrainie i pomóc zebrać fundusze na pomoc mieszkańcom ogarniętego wojną kraju.
Sir Paul McCartney
Sir Paul McCartneyFoto: darkmoon1968/Pixabay

Godzinny program "Ukraine: Answering the Call" jest w pewnym sensie odpowiedzią na apel Wołodymyra Zełenskiego, który wezwał Amerykanów, aby głośno opowiedzieli się przeciwko rosyjskiej agresji na jego kraj. Ukraiński prezydent ma wygłosić specjalne przemówienie podczas niedzielnego show, które będzie nadawane przez stacje NBC, MSNBC i CNBC. Miliony widzów przed ekran mają przyciągnąć wielkie gwiazdy muzyki i kina, zapowiadane w programie audycji.

Kilka pokoleń gwiazd we wspólnym celu

Oprócz Paula McCartneya, Sheryl Crow, Billie Eilish i jej brata Finneasa ma w niej wziąć udział także m.in. Alicia Keys. W przypadku gwiazdy amerykańskiej sceny R&B będzie to najprawdopodobniej zdalne połączenie, bo jest ona właśnie w trakcie trasy koncertowej po Europie, w ramach której 26 czerwca wystąpiła w krakowskiej Tauron Arenie. Dla 80-letniego Paula McCartneya będzie to natomiast pierwszy występ po wielkim koncercie na niedawnym festiwalu Glastonbury, gdzie na scenie wspomogli go m.in. Bruce Springsteen i Dave Grohl. Spośród gwiazd kina, które mają się pojawić w programie "Ukraine: Answering the Call", warto wymienić takie nazwiska, jak Jeff Daniels, Kristen Bell czy Julianne Moore.

Zobacz serwis specjalny Polskiego Radia na 80. urodziny Paula McCartneya!

Jak zapowiadają przedstawiciele sieci NBC, ich inicjatywa ma zwiększyć świadomość Amerykanów na temat wydarzeń rozgrywających się na Ukrainie, m.in. dzięki osobistym świadectwom ludzi dotkniętych skutkami rozpętanej przez Putina wojny. Ma też przynieść im realną pomoc. Widzowie będą zachęcani do wpłat na konto międzynarodowej organizacji International Rescue Committee, a dodatkowo będzie można pobrać cyfrową wersję dzieła jednego z ukraińskich artystów, skanując za pomocą smartfonu wyświetlany na ekranie telewizora kod QR. Od każdego ściągniętego w ten sposób tokena na wsparcie Ukrainy zostanie przeznaczone 10 dolarów.

kc

Czytaj także

Czarna suknia i biały szlafrok. Billie Eilish i Hans Zimmer z muzycznymi Oscarami

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2022 10:46
Billie Eilish i jej brat Finneas zdobyli tegorocznego Oscara za najlepszą piosenkę do filmu. Wokalistka pojawiła się na gali w kontrowersyjnej czarnej sukni. Natomiast w białym szlafroku i piżamie "odebrał" swoją statuetkę Hans Zimmer, nagrodzony w kategorii "Najlepsza oryginalna ścieżka dźwiękowa".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paul McCartney – 80-latek na największym festiwalu w Europie

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2022 08:30
W sobotę skończył 80 lat, a za niecały tydzień będzie gwiazdą słynnego festiwalu w Glastonbury. Paul McCartney jest żywym przykładem na to, że muzyka konserwuje, a sceniczna aktywność pomaga wybić z głowy myśli o emeryturze.
rozwiń zwiń