Polskie Radio

Przypominamy słuchowisko "Wszystko w rodzinie" z udziałem Franciszka Pieczki i Barbary Krafftówny

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2022 19:00
Franciszek Pieczka był nie tylko wybitnym aktorem filmowym, ale także radiowym. Miał w swoim repertuarze wiele wybitnych ról w Teatrze Polskiego Radia. Przypominamy jedno z takich słuchowisk - "Wszystko w rodzinie". Wystąpił w nim razem z Barbarą Krafftówną. Partnerowali mu także m.in. Sławomira Łozińska, Stanisław Brudny oraz Marcin Troński, reżyser i twórca tego spektaklu.  
Barbara Krafftówna i Franciszek Pieczka podczas nagrania słuchowiska
Barbara Krafftówna i Franciszek Pieczka podczas nagrania słuchowiskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Na niedzielnym obiedzie spotykają się trzy pokolenia pewnej rodziny: babcia Róża (Barbara Krafftówna) i dziadek Stefan (Franciszek Pieczka), ich syn Henryk (Marcin Troński) z żoną Anną (Sławomira Łozińska) i dwoma synami oraz artysta malarz Roman (Stanisław Brudny) – brat Stefana. Starsze pokolenie to ludzie dojrzali i ustabilizowani, młodsze – ma świetne perspektywy przed sobą. Modelowa klasa średnia, o jakiej mówią publicyści i politycy. Cóż dziwnego stać się może przy szarlotce i lodach? Rozmowa przy stole rozwinie się jednak nagle w nieoczekiwany sposób, co pozwoli spojrzeć inaczej na życie tej spokojnej familii. W tej "gryzącej" komedii rodzinnej Marcin Troński – znakomity aktor teatralny, filmowy i radiowy, ale również reżyser – stawia wiele pytań i ze zrozumieniem traktuje naturę ludzką.

Posłuchaj

52:37 Trojka Scena Teatralna Trojki 2022_01_23-22-07-10.mp3 Franciszek Pieczka jako Stefan w słuchowisku Marcina Trońskiego "Wszystko w rodzinie" (Scena teatralna Trojki)

Spektakl swoją premierę na "Scenie teatralnej Trójki" miał 15 sierpnia 2018 roku, niewiele ponad miesiąc po tym, jak Barbara Krafftówna i Franciszek Pieczka uhonorowani zostali Wielkimi Nagrodami XVIII Festiwalu "Dwa Teatry – Sopot 2018" za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Telewizji Polskiej i Teatrze Polskiego Radia.


Marcin Troński: Wszystko w rodzinie

Reżyseria – Marcin Troński

Realizacja – Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne – Marian Szałkowski

Obsada

Barbara Krafftówna – Róża

Franciszek Pieczka – Stefan

Stanisław Brudny – Roman

Sławomira Łozińska – Anna

Marcin Troński – Henryk

Szymon Roszak – Franek

Adam Serowaniec – Antek


***