Polskie Radio

Ralph Kamiński doceniony przez widzów MTV

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2022 11:39
Ralph Kaminski został uznany "najlepszym polskim artystą" podczas gali MTV EMA 2022, która odbyła się w miniony weekend w Düsseldorfie. Najwięcej nagród zgarnęła amerykańska wokalistka Taylor Swift.
Ralph Kamiński
Ralph KamińskiFoto: Lukasz Dejnarowicz / Forum

"Najlepszy polski artysta" to od lat jedna z kategorii europejskich nagród muzycznych przyznawanych przez stację MTV. W tym roku o statuetkę walczyli Julia Wieniawa, Margaret, Mata, Young Leosia i Ralph Kaminski. Ostatecznie, w wyniku głosowania fanów, zwycięzcą został ostatni z wymienionych artystów.

"Jestem zaszczycony, bardzo dziękuję moim fanom i wszystkim, którzy na mnie głosowali. To jest wasza nagroda. Ogromnie płaczę, że nie mogę pojechać na galę, ale jestem megaszczęśliwy. Dziękuję wam bardzo" – powiedział pochodzący z Jasła wokalista w wirtualnym komunikacie po ogłoszeniu wyników.

Nagroda MTV to kolejny sukces Kaminskiego, który ma ostatnio świetną passę. W kwietniu tego roku został laureatem dwóch Fryderyków, w kategoriach "Artysta roku" oraz "Piosenka poetycka". Natomiast w sierpniu ukazał się entuzjastycznie przyjęty, czwarty album artysty, zatytułowany "Bal u Rafała".

Bezkonkurencyjna Taylor Swift

Królową międzynarodowej części ceremonii, która odbyła się w niedzielę w hali PSD Bank Dome w Düsseldorfie, została Taylor Swift. Amerykańska wokalistka zdobyła cztery statuetki, w tym te najważniejsze: dla najlepszej artystki i za najlepszy teledysk minionego roku. Wśród nagrodzonych byli też m.in. Nicki Minaj, Harry Styles, David Guetta oraz zespoły Muse i Gorillaz.

Gospodarzami gali byli brytyjska gwiazda popu Rita Ora i jej mąż, nowozelandzki reżyser Taika Waititi. Na scenie nie mogło zabraknąć występów wykonawców muzycznych – swe umiejętności zaprezentowali tacy artyści jak OneRepublic, David Guetta, Gorillaz, Muse czy laureaci tegorocznego Konkursu Eurowizji, ukraińska Kalush Orchestra.

Czytaj też:

kc/kor

Czytaj także

Jarek Wist i Ralph Kamiński

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 23:59
Bardzo smaczna, włoska wizyta Jarka Wista z płytą "Dolce VitaM". Było o kuchni, języku włoskim, podróżach i witaminach J
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najlepsze albumy roku 2021 według redaktorów muzycznych Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 13:11
Zapraszamy do diggowania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Słoneczniki dla muzyki. Polscy artyści wspierają twórców z Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2022 11:20
Do sieci trafił utwór "I Will Come Running" - poruszająca ballada duetu Smolik/Kev Fox. Nowy singiel wspiera akcję "Słoneczniki dla muzyki", poświęconą muzykom z Ukrainy.
rozwiń zwiń