Polskie Radio

Specjalne wydanie "Śniadania w Trójce". Zapraszamy do słuchania i oglądania transmisji

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 08:29
Gośćmi Beaty Michniewicz będą: Andrzej Halicki (Koalicja Obywatelska), Jarosław Sellin (Prawo i Sprawiedliwość), Michał Woś (Solidarna Polska) oraz Krzysztof Gawkowski (Nowa Lewica). Transmisja "Śniadania w Trójce" od godz. 9.05.
Śniadanie w Trójce to audycja publicystyczna podsumowująca najważniejsze wydarzenia tygodnia
"Śniadanie w Trójce" to audycja publicystyczna podsumowująca najważniejsze wydarzenia tygodniaFoto: PR

Audycja będzie okazją do rozmowy z przedstawicielami różnych sił politycznych w Polsce na temat wydarzeń na Ukrainie. Władimir Putin zdecydował o uznaniu przez Rosję niepodległości dwóch "republik ludowych" powołanych przez prorosyjskich separatystów. Następnie wydał siłom zbrojnym rozkaz rozpoczęcia operacji "zagwarantowania pokoju" w Donbasie. Ukraińskie media informują o dużej kolumnie czołgów i sprzętu wojskowego, które kierują się z tego miasta do linii frontu. 

Dziś w Brukseli odbędzie się nadzwyczajne spotkanie ambasadorów krajów UE. Dotyczyć ma sankcji wobec Rosji. Francja kieruje pracami Wspólnoty po uznaniu przez Rosję niepodległości dwóch samozwańczych republik w Donbasie na Ukrainie - donieckiej i ługańskiej.

Przewodniczący unijnych instytucji potępili wczoraj tę decyzję, zapowiadając sankcje. Wspólne oświadczenie opublikowali przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel i Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

W oświadczeniu napisano, że uznanie przez Rosję niepodległości samozwańczych republik to rażące naruszenie międzynarodowego prawa i porozumień mińskich i że Unia zareaguje nałożeniem sankcji na osoby, które były zaangażowane w te nielegalne czyny.

"Śniadanie w Trójce" to audycja publicystyczna podsumowująca najważniejsze wydarzenia tygodnia. Jest transmitowana online. Stream jest dostępny na Facebooku Trójki, Twitterze Trójkikanale YouTube Polskiego Radia oraz stronie internetowej Polskiego Radia i portalu PolskieRadio24.pl.

***

Na "Śniadanie w Trójce" zapraszamy w każdą sobotę między godz. 9.05 a 10.00. Audycję prowadzi Beata Michniewicz.