Polskie Radio
Section05
Michał Woś

Reforma przepisów o nieletnich. Michał Woś o szczegółach projektu resortu sprawiedliwości

Obowiązek umieszczania w zakładzie poprawczym sprawców najcięższych przestępstw, kara dożywocia za najcięższe przestępstwa, wprowadzenie okręgowych ośrodków wychowawczych, czy przedłużenie pobytu w zakładzie poprawczym - to niektóre z założeń reformy prawa o nieletnich. Ponad 400-stronicowy projekt został przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Michał Woś dożywocie przestępczość wychowanie Michał Wójcik

Postępowanie w sprawach nieletnich. Resort sprawiedliwości przygotował ustawę

Nieletni sprawcy najpoważniejszych przestępstw będą obligatoryjnie trafiali do zakładów poprawczych, a górna granica wiekowa przebywania w takim zakładzie zostanie podniesiona do 24 lat - to część rozwiązań, które zawarte są w reformie przepisów dotyczących nieletnich przygotowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Ministerstwo Sprawiedliwości Michał Woś młodzież

Bezwzględne dożywocie i kategoria recydywy seksualnej. Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada zmiany w kodeksie karnym

- Kierownictwo Ministerstwa Sprawiedliwości przygotowało rozwiązania związane z surowością kary. Chcemy m.in. wprowadzić bezwzględne dożywocie oraz kategorię recydywy seksualnej, która będzie polegała na nadzwyczajnym obostrzeniu kary - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Michał Woś kodeks karny polityka

Sprawa Sławomira Nowaka. Woś: nie naruszono żadnego standardu, akta są mocne

- Śledztwo w sprawie Sławomira Nowaka trwa tyle ile powinno, żadnego standardu nie naruszono, akta sprawy są mocne - podkreślił wiceszef resortu sprawiedliwości Michał Woś. Dodał, że to m.in. działaniami wiceszefa MSZ Pawła Jabłońskiego reformy wymiaru sprawiedliwości zostały zatrzymane w połowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo Michał Woś Sławomir Nowak Paweł Jabłoński

Woś: prezes PiS spotkał się ze Zbigniewem Ziobro. Wiele spraw zostało wyjaśnionych

W poniedziałek odbyła się konstruktywna rozmowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro. Prezesi rozmawiali o sprawach fundamentalnych, mieliśmy okazję przypomnieć nasz wspólny program - poinformował wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Michał Woś.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zjednoczona prawica Solidarna Polska PiS Prawo i Sprawiedliwość Michał Woś

Jest zawiadomienie do prokuratury ws. szczepień na WUM

Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przy szczepieniach przeciw COVID-19 nadzorowanych przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. Złożyli je wiceminister sprawiedliwości Michał Woś i poseł oraz rzecznik Solidarnej Polski Jan Kanthak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia szczepienia szczepionka prokuratura Solidarna Polska Michał Woś Jan Kanthak

Wiceminister sprawiedliwości: zgłaszamy rektora WUM do prokuratury

"Elity celebryckie szorują po dnie. Cwaniactwo i kolesiostwo. Na WUM 10 tys. osób zapisanych, a oni wpychają kolesi w kolejkę" - skomentował sprawę szczepień poza kolejnością wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. "Zgłaszamy z Janem Kanthakiem rektora WUM, za te Jandy, Millera do prokuratury" - dodał na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  Michał Woś Ministerstwo Sprawiedliwości szczepienia szczepionka COVID-19 Koronawirus w Polsce koronawirus POLSKA polityka zdrowie

Michał Woś o negocjacjach ws. budżetu UE: porozumienie nie ma mocy prawnej

- Wszystkie wyroki TSUE są jednoznaczne i mówią, że konkluzje RE nie są prawnie wiążące. Pod tym względem Polska została ograna i dlatego mówiliśmy, że to błąd - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Zdaniem Solidarnej Polski rząd powinien przedłużyć negocjacje.
Zobacz więcej na temat:  budżet unijny budżet ue budżet UE 2021-2027 Solidarna Polska Michał Woś Bruksela Mateusz Morawiecki POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Będziemy rozważali za i przeciw". Michał Woś o wyjściu Solidarnej Polski ze Zjednoczonej Prawicy

- Pytanie, czy Solidarna Polska pozostanie w Zjednoczonej Prawicy, jest oczywiste i otwarte, "będziemy rozważali za i przeciw tego scenariusza" - stwierdził wiceszef Solidarnej Polski Michał Woś. Jak dodał, decyzja o tym, kiedy zbierze się zarząd SP, prawdopodobnie zapadnie jeszcze w piątek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska zjednoczona prawica Unia Europejska budżet ue Michał Woś polityka

Michał Woś: Służba Więzienna świetnie sobie poradziła z obiema falami pandemii

- W Służbie Więziennej, wśród osadzonych, odnotowaliśmy zaledwie 0,2 proc. zakażeń. Trochę ponad sto osób. Dla przykładu w sąsiednich Czechach zakażonych jest blisko 600 osadzonych - mówił w Programie 1 Polskiego Radia sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia Magdalena Ogórek Michał Woś

Organizatorom protestów grozi nawet do 8 lat więzienia. Michał Woś: sytuacja z epidemią jest poważna

- Wszyscy prokuratorzy w Polsce mają traktować organizatorów nielegalnych zgromadzeń jak przestępców. Będą stawiane zarzuty, będzie grozić im nawet do ośmiu lat więzienia w związku z narażeniem na utratę życia lub zdrowia, bo sytuacja z epidemią jest poważna - zapowiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Michał Woś aborcja Trybunał Konstytucyjny protest strajki demonstracje Koronawirus w Polsce służby i bezpieczeństwo

Michał Woś o sędziach zaangażowanych politycznie: to coś absolutnie nagannego

- Środowisko sędziowskie niestety angażuje się w działalność quasi-polityczną, a konstytucja wprost zabrania tego rodzaju zachowań - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Woś. Wiceminister sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do protestów środowisk sędziowskich po tym, gdy Izba Dyscyplinarna SN uchyliła immunitet sędzi Morawiec.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości sądownictwo Michał Woś POLSKA