Polskie Radio
Section05
Jarosław Sellin

Sellin: w Marcu'68 komuniści napuścili na siebie Polaków

– Marzec ’68 był kolejnym wystąpieniem całego pokolenia Polaków, którzy nie godzili się na system komunistyczny w naszym kraju – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Jarosław Sellin, wiceminister kultury. Narodowe Centrum Kultury w środę (7 marca, godz. 17.00) organizuje debatę "Marzec ’68. Ruch społeczny przeciw komunizmowi", którą będziemy transmitować na antenie Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Izrael Holokaust IPN Jarosław Sellin marzec 1968 Wojciech Jaruzelski POLSKA

Negocjacje ws. budżetu UE. Jakie będą skutki dla Polski?

Zapowiadają się trudne negocjacje w sprawie nowego unijnego budżetu po 2020 roku. Wczorajszy nieformalny szczyt w Brukseli potwierdził różnice zdań we Wspólnocie, jeśli chodzi o wysokość wydatków w nowym budżecie. O sprawie dyskutowali goście "Śniadania w Trójce".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA budżet ue Trójka Beata Michniewicz śniadanie Katarzyna Lubnauer Andrzej Halicki Grzegorz Długi Jarosław Sellin Piotr Zgorzelski Paweł Mucha

Jarosław Sellin: musimy sami dbać o własny wizerunek

- Waga wiedzy historycznej w głowach własnego narodu, społeczeństwa nie była doceniana przez wiele lat przez świat polityki i ludzi odpowiedzialnych za władzę – powiedział w audycji Nos Kleopatry wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. O edukacji historycznej, a także o tym, jak powinny być skonstruowane polskie podręczniki i czego możemy wymagać od systemów edukacji innych krajów, mówił także Piotr Legutko, dyrektor TVP Historia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 historia Polski Jarosław Sellin Piotr Legutko Auschwitz IPN Izrael Holokaust

Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Dwie daty

W tle sporu z władzami Izraela o ustawę zakazująca używania sformułowania "polskie obozy śmierci" toczy się dyskusja o ustanowienie święta honorującego Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej. Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin zapowiedział w Sejmie poparcie rządu dla tej idei. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 Tomasz Domański z Instytutu Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Holokaust II wojna światowa Jarosław Sellin Żydzi

Rex Tillerson w Polsce. Co z Nord Stream 2?

Szef amerykańskiej dyplomacji Rex Tillerson przybył z wizytą do Warszawy. Spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem. Złożył też kwiaty przy pomniku Bohaterów Getta. W piątek wieczorem Rex Tillerson rozmawiał w Belwederze z prezydentem Andrzejem Dudą. Wizytę amerykańskiego polityka komentowali goście "Śniadania w Trócje".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Halicki Grzegorz Długi Barbara Dolniak Rex Tillerson USA Beata Michniewicz Trójka Jarosław Kalinowski Jarosław Sellin Krzysztof Szczerski