Section50
Section00
Billy Corgan - lider The Smashing Pumpkins
Billy Corgan - lider The Smashing Pumpkins, foto: YouTube.com/The Smashing Pumpkins
28.08.2020

The Smashing Pumpkins zaprezentowali dwa nowe utwory

Kompozycje najprawdopodobniej wylądują na nowej płycie zespołu.

The Smashing Pumpkins powracają. Pochodząca z Chicago grupa opublikowała właśnie dwa nowe utwory: "Cyr" oraz "The Colour of Love". Oba kawałki najpewniej znajdą się na nadchodzącym podwójnym albumie zespołu.

- Muzyczne spektrum tej płyty jest bardzo szerokie. Ostatnio nasza praca wyglądała tak, że wszyscy mieliśmy nastawienie w stylu: "wskoczmy do studia, nagrajmy to bardzo szybko i zobaczmy, co z tego będzie". Jestem więc bardzo podekscytowany, bo wróciliśmy do brania na siebie większego ryzyka i tworzenia czegoś zupełnie nowego w miejsce tego, z czego jesteśmy znani - opowiada Billy Corgan.

W kalendarzu warto zapisać jeszcze cztery daty, które zespół podał jako etapy "odliczania": 18 września, 9 i 30 października oraz 20 listopada. Ostatni z tych terminów wypada w piątek - można więc założyć, że będzie to premiera wydawnicza. Czekamy!

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.