Section50
Section00
Kero Kero Bonito
Kero Kero Bonito, foto: Matilda Hill-Jenkins/Polyvinyl Records/mat. prasowe
26.04.2021

Nowa EP-ka Kero Kero Bonito

Zespół publikuje "Civilisation II".

Po dwóch miesiącach od pierwszej zapowiedzi na słuchawkach fanów ląduje właśnie nowa EP-ka brytyjskiej formacji Kero Kero Bonito. Krążek zatytułowany "Civilisation II" jest już dostępny, a znajdziemy na nim trzy premierowe utwory: "The Princess and the Clock", "21/04/20" oraz "Well Rested". Do dwóch pierwszych powstały także animowane teledyski stworzone przez Dana W Jacobsa. Znajdziecie je na YouTube

Kero Kero Bonito - Civilisation II / Spotify: Kero Kero Bonito Limited

- Nowe piosenki zostały stworzone wyłącznie przy użyciu starego sprzętu nagraniowego. Sarah Bonito napisała je po angielsku i japońsku, a jej inspiracją byli prekursorzy art-popu, tacy jak Kate Bush, David Byrne i Björk oraz współcześni przedstawiciele tego gatunku - Grimes czy Caroline Polachek - czytamy w notce prasowej.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.