Section50
Section00
James Blake
James Blake, foto: mat. prasowe/Universal Music
02.07.2021

James Blake zakończył pracę nad nowym albumem

Artysta powróci z pełnoprawnym studyjnym krążkiem.

Po dwóch latach od premiery "Assume Form", ostatniego studyjnego albumu, James Blake powróci z kolejnym krążkiem. Artysta zdradził, że zakończył już prace nagraniowe i piąty album jest w drodze.

Blake przekazał dobre wieści za pośrednictwem Instagrama, gdzie umieścił zdjęcie z dopiskiem: "Patrz, Mamo! Album jest gotowy". Jednocześnie artysta zaznaczył, że opublikowana fotografia nie jest w żadnym wypadku okładką kolejnej płyty.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez James Blake (@jamesblake)

Ostatni album Jamesa Blake'a to wydany w 2019 krążek "Assume Form". Płyta została bardzo ciepło przyjęta przez fanów oraz krytyków, trafiając na wiele zestawień najlepszych wydawnictw tamtego roku. Wśród artystów, którzy wzięli udział w nagraniach znaleźli się m.in. ROSALÍA, Travis Scott, André 3000 czy Moses Sumney.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.