Section50
Section00
Kanye West
Kanye West, foto: ALLISON JOYCE/Reuters/Forum
28.09.2021

Powstaje miniserial opowiadający historię Kanye Westa

W przyszłym roku Netflix zaprezentuje "Jeen-Yuhs".

Netflix zapowiedział właśnie nowy miniserial dokumentalny poświęcony karierze Kanye Westa. Prawa do produkcji, której tytuł to "Jeen-Yuhs" zostały zakupione przez platformę za około 30 milionów dolarów, a zdjęcia do niej powstawały w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Dokument pokaże nieznane dotąd archiwalne nagrania Westa, w tym te zarejestrowane w domu artysty.

"Jeen-Yuhs" to dzieło Clarence'a "Coodie" Simmonsa oraz Chike Ozaha - twórców internetowego brandu Creative Control. Duet odpowiadał za reżyserię takich klipów Ye jak "Through The Wire" czy "Jesus Walks". Jak donoszą serwisy branżowe, Kanye nie jest zaangażowany w produkcję serii, ale wyraził zgodę na nagrywanie i publikację wybranych klipów zarejestrowanych przez ostatnie dwadzieścia lat.

Dokładna data premiery "Jeen-Yuhs" nie jest jeszcze znana. Dokument ma ukazać się w przyszłym roku, a już teraz możemy zerknąć na pierwszą zapowiedź serialu - wideo ze studia, w którym Mos Def i Ye rapują wersy znane z utworu "Two Words", pochodzącego z albumu "The College Dropout".

JEEN-YUHS | First Look Clip | Netflix / YouTube: Netflix

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.