Section50
Section00
Muse
Muse, foto: Patrick McPheron/Warner Records/mat. prasowe
13.01.2022

Mocny powrót Muse

Zespół dzieli się pierwszym singlem od ponad trzech lat.

Muse powraca! Popularny zespół, sprawnie mieszający w swojej twórczości najróżniejsze gatunki muzyki, podzielił się właśnie singlem "Won't Stand Down". Piosenka ląduje w sieci wraz z teledyskiem w reżyserii Jareda Hogana i trzeba przyznać, że to połączenie robi duże wrażenie. Surowy, choć mocny i dynamiczny klip idealnie współgra z metalowym brzmieniem pierwszego od ponad trzech lat singla brytyjskiej grupy.

Muse - Won't Stand Down / YouTube: Muse

- "Won't Stand Down" to utwór o walce z prześladowcami. Nieważne czy mówimy tu o podwórku, szkole czy pracy. Chrońmy się przed socjopatyczną manipulacją i stawiajmy czoła przeciwnościom z pewnością siebie i siłą - opowiada o znaczeniu nowego singla Matt Bellamy, wokalista Muse.

Czy "Won't Stand Down" jest zapowiedzią nowego albumu grupy? Mamy nadzieję - od premiery ostatniego krążka zatytułowanego "Simulation Theory" minęły bowiem ponad trzy lata.

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.