Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Universal Music Group wycofuje się z Rosji

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 13:30
Gigant wydawniczy dołącza do bojkotu rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Trwający dwa tygodnie konflikt zbrojny wywołany przez Federację Rosyjską w Ukrainie dotyka niemal każdej dziedziny życia. Rosyjskiej agresji zgodnie sprzeciwiają się zachodnie państwa, światowe koncerny i oczywiście artyści. Tych ostatnich wspiera swoimi działaniami członek "wielkiej czwórki" - wytwórnia Universal Music Group.

Wydawniczy gigant złożył oświadczenie, z którego jasno wynika, że sprzeciwia się wydarzeniom w Ukrainie i w ramach solidarności zawiesza swoją działalność oraz zamyka biura na terenie Rosji.

- W trybie natychmiastowym zawieszamy wszelką działalność na terenie Rosji oraz zamykamy tamtejsze biura - czytamy w oficjalnym komunikacie Universal Music Group. - Apelujemy, by niezwłocznie zakończyć przemoc w Ukrainie. Dołączamy do międzynarodowych sankcji oraz razem z naszymi pracownikami i artystami współpracujemy z organizacjami z wielu krajów, angażując się w pomoc humanitarną, jak i wsparcie dla uchodźców - dodaje korporacja.

Świat muzyki nie pozostaje obojętny na rosyjską agresję. W ostatnim czasie głośny sprzeciw wyrazili m.in. Madonna czy Stevie Wonder, a swoje koncerty w Rosji odwołali m.in. Oxxxymiron oraz Green Day. Także w Polsce powstają specjalne inicjatywy środowiska muzycznego - warto tu wspomnieć chociażby o akcji "24 godziny dla Ukrainy" Up To Date Festival i klubu FOMO czy wielkiej zbiórce, w ramach której rodzimi twórcy przekazali blisko milion złotych na pomoc dotkniętym wojną.