Section50
Section00
Young Thug
Young Thug, foto: Jamie Lamor Thompson/Shutterstock
10.05.2022

Young Thug aresztowany

Raper jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Amerykański raper Young Thug został aresztowany pod zarzutem udziału w działalności zorganizowanej grupy przestępczej. Artysta jest jedną z 28 osób wskazanych w akcie oskarżenia wobec gangu Young Slime Life założonego w 2012 roku w Atlancie. Thugger podejrzany jest o bycie jednym z jego trzech założycieli.

Zdobywca Nagrody Grammy miał usłyszeć miał dwa zarzuty: działania naruszające obowiązujące w stanie Georgia prawo RICO (ustawa o przeciwdziałaniu organizacjom przestępczym), a także czynny udział w przestępczej działalności gangu. Prokuratura skupia się na aktywności YSL z okresu od 12 maja 2018 do 8 maja 2022 roku.

Inni podejrzani zostali oskarżeni m.in. o morderstwa, pobicia oraz napady.

- Pan Williams nie popełnił absolutnie żadnego przestępstwa i w żadnym przypadku nie złamał prawa. Będziemy zaciekle walczyć o oczyszczenie jego imienia z wszystkich zarzutów - skomentował sprawę Brian Steel, prawnik Young Thuga.

Young Thug "With That" featuring Duke / YouTube: Young Thug

 

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.