Section50
Section00
fot.materiały prasowe
fot.materiały prasowe
18.08.2015

TIGGS DA AUTHOR - Georgia

Ach ta "Georgia". Przykleiła sie do nas niespodziewanie i bez litości. I musimy przyznać, że naprawdę bardzo nam z nią dobrze. W końcu to jedna z najfajniejszych, i najbardziej zaraźliwych piosenek tego roku.

Autorem i kompozytorem nagrania jest urodzony w Tanzanii, a mieszkający w Londynie, 25-letni Tiggs Da Author -  niezwykle utalentowany wokalista, raper, multi-instrumentalista i producent, o którym z pewnością będzie niebawem głośno. Wychowany na afrykańskim jazzie, brytyjskiej muzyce grime oraz klasycznej, amerykańskim soulu w stylu słynnej firmy Motown.

Sama "Georgia" to trochę wypadkowa Raya Charlesa i grupy Outkast, a wokalnie najbliżej jej chyba do nieco zapomnianego już Finley Quaye'a. Mimo owych porównań, to zdecydowanie oryginalna muzyczna kreacja, i aż trudno uwierzyć, że to dopiero pierwsze oficjalne nagranie naszego bohatera.

Podobno Tiggs da Author pracuje już nad swoim debiutanckim albumem, a w studiu wspierają go Show N Prove (Wretch 32), Futurecut (Rihanna, Lily Allen) oraz Tonino (Ella Eyre). O płycie mówi tak: "mam nadzieję, ze ludzie dostrzegą, iż robię coś w nieco inny, niezwyczajny sposób. Kocham muzykę i mam nadzieję, ze to słychać w moich nagraniach. Nie jestem typowym popowym artystą, którego ktoś poskładał i ulepił. To jest moja wizja i moje wykonanie, a we wszystkim co robię, chcę być śmiały i odważny".

Trzymamy zatem za Tiggsa kciuki, czekamy na płytę i śpiewamy: "G G G G G G Georgia!".

 Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.