Wydarzenia i aktualności

Głosy cz.3

"Głosy cz.3"

25 kwietnia, w niedzielę, o godz. 21: 00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko na podstawie utworów Ireneusza Iredyńskiego "Głosy cz. 3".

Odeszła Aleksandra Karzyńska.

Odeszła Aleksandra Karzyńska.

Aleksandra Karzyńska ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie w roku 1950. Związana początkowo z Teatrem Starym i Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie, gdzie grała głównie role amantek w repertuarze klasycznym. Od 1961 r. aktorka Teatru Klasycznego (Teatru Rozmaitości) w Warszawie. Później Teatru Studio. 

Grupa Ładosia

Grupa Ładosia

22 kwietnia w czwartek o godz. 21: 00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Marcina Trońskiego  "Grupa Ładosia" w reżyserii autora.

Myśli i uczucia dozwolone

Myśli i uczucia dozwolone

17 kwietnia o godz. 21: 00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Ewy Małecki  "Myśli i uczucia dozwolone", poruszające trudny temat choroby afektywnej dwubiegunowej w reżyserii autorki.

Korczak

Korczak

18 kwietnia o godz. 21: 00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko pt. "Korczak" w adaptacji i reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz.

Wszystko w rodzinie

Wszystko w rodzinie

11 kwietnia o godz. 21: 00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Pawła Mossakowskiego  "Wszystko w rodzinie" w reżyserii Piotra Skotnickiego.

Odszedł Marcin Błażewicz.

Odszedł Marcin Błażewicz.

Nadeszła kolejna smutna wiadomość... Odszedł Marcin Błażewicz, wybitny kompozytor, pedagog, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Marcin Błażewicz w latach 1986-1998 pełnił funkcję kierownika muzycznego Teatru Polskiego Radia. Skomponował muzykę do kilkudziesięciu słuchowisk oraz do wielu spektakli teatralnych, przede wszystkim do tekstów z klasyki literatury światowej i polskiej. Jego silna indywidualność twórcza świadczyła o partnerskim pojmowaniu roli muzyki wobec słowa w słuchowiskach i spektaklach teatralnych. Laureat wielu nagród kompozytorskich, krajowych i zagranicznych. Dwukrotny laureat międzynarodowego festiwalu radiowego Prix Italia, za muzykę do słuchowiska „Z głębokości wód” oraz za kompozycję „Arista omen śmierci”. 

Odszedł Romuald Cieślak. Wieloletni pracownik Teatru Polskiego Radia

Odszedł Romuald Cieślak. Wieloletni pracownik Teatru Polskiego Radia

W środę rano odszedł nasz kolega, pan Roman, nasz Romanek, Romuald Cieślak... Kierownik produkcji, wieloletni pracownik Teatru Polskiego Radia. Dzwonił jeszcze dwa i pół tygodnia temu. Leżał już wtedy na OIOM-ie. Mówił bardzo niewyraźnie. Powiedział: "Nudzi mi się tu. Chciałbym już do was wrócić". Kiedy indziej, Panie Romanie, Romku. Tak nam smutno...

Dziady część II

Dziady część II

3 kwietnia o godz. 21:35 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Adama Mickiewicza  "Dziady" część II w reżyserii Andrzeja Seweryna.