Wydarzenia i aktualności

XX Festiwal Dwa Teatry 2021 odbędzie się w dniach 17-20 września 2021r.

XX Festiwal "Dwa Teatry 2021" odbędzie się w dniach 17-20 września 2021r.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że w dniach 17-20 września 2021r. odbędzie się XX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry 2021”. W ramach Festiwalu "Dwa Teatry" odbędzie się konkurs  słuchowisk dla dorosłych oraz konkurs słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Festiwal będzie obejmował utwory, których premierowa emisja odbyła się w roku kalendarzowym 2019 i 2020 (szczegóły w punkcie 3. Regulaminu).  Zgłoszenia należy nadesłać w terminie do 30 lipca 2021 r.  Tym razem, w przeciwieństwie do poprzednich lat, to Zamość będzie gościł Festiwal „Dwa Teatry 2021”.  Jak co roku, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie festiwalowym i zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w Festiwalu.

Zmarł Andrzej Zakrzewski - reżyser filmowy, teatralny ale przede wszystkim radiowy.

Zmarł Andrzej Zakrzewski - reżyser filmowy, teatralny ale przede wszystkim radiowy.

Z Teatrem Polskiego Radia był związany od 1972 r. W 1980 r. otrzymał nagrodę Złotego szczupaka za reżyserię „Zegarka" Jerzego Szaniawskiego na IV Festiwalu Polskiej Twórczości Telewizyjnej w Olsztynie. W 1997 zdobył nagrodę Grand Prix Festiwalu Słuchowisk Polskiego Radia w  Bolimowie za Kartotekę rozrzuconą według Tadeusza Różewicza. W 2001 r. otrzymał Nagrodę Honorową „Wielki Splendor", przyznawaną przez Zespół artystyczny Teatru Polskiego Radia.

Czytadło

Czytadło

17 czerwca w czwartek o godz. 21: 00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko na podstawie powieści Tadeusza Konwickiego pt. "Czytadło" w adaptacji i reżyserii Aleksandry Głogowskiej.

Trzy widoki na Tokio

Trzy widoki na Tokio

10 czerwca w czwartek o godz. 21: 00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko na podstawie opowiadań Osamu Dazaia pt. "Trzy widoki na Tokio" w adaptacji Tomasza Lerskiego i reżyserii Kamila Banasiaka.

Nasza rodzina

Nasza rodzina

W najbliższą niedzielę, 13 czerwca o godz. 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Piotra Zaremby pt. "Nasza rodzina"  w reżyserii Jarosława Gajewskiego.

Intruz

Intruz

3 czerwca w czwartek o godz. 21: 00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Maurice’a Maeterlincka "Intruz" w tłumaczeniu i reżyserii Michała Zdunika.

Bohiń

Bohiń

W najbliższą niedzielę, 6 czerwca o godz. 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko na podstawie powieści Tadeusza Konwickiego pt. "Bohiń"  w adaptacji Marty Rebzdy i reżyserii Waldemara Modestowicza.

Numer 16

Numer 16

W najbliższą niedzielę, 30 maja o godz. 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Rafała Wojasińskiego pt. "Numer 16"  w reżyserii Waldemara Modestowicza.

Ludzie Cesarza

Ludzie Cesarza

27 maja w czwartek o godz. 21: 00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Zygmunta Hubnera "Ludzie Cesarza" w adaptacji i reżyserii Jakuba Cumana.