X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Parki, salony, sale i bale

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 18:05
Druga podróż ponaddźwiękowa przeniesie nas w czasy nieco bliższe niż spotkanie pierwsze, ale wciąż dość odległe, dotrzemy do XVII i XVIII wieku, być może zerkniemy też do wieku XIX.
Parki, salony, sale i bale


Gdy dziś mamy ochotę posłuchać muzyki, sprawa jest prosta: możemy włączyć radio, włożyć do odtwarzacza płytę lub ze słuchawkami na uszach wyjść na spacer. A dawniej? Trzeba było sięgnąć po instrument i zagrać – samemu, z przyjacielem, z kimś z rodziny, coś instrumentalnego, coś ze śpiewem. W kameralnym gronie, gdzieś w salonie albo na świeżym powietrzu, dla bliskich i znajomych, spontanicznie.

Podczas tej muzycznej podróży spacerowaliśmy po barwnych ogrodach i parkach przepełnionych śpiewem ptaków, odpoczywaliśmy na otomanie, udaliśmy się na bal – wszystko to przy muzyce kameralnej granej dla przyjemności, stanowiącej scenerię przyjacielskich spotkań, wspólnych posiłków, dającej chwilę wytchnienia, skłaniającej do zabawy. Tam gdzie udaliśmy się, nie było jeszcze płyt, radia ani empetrójek – ale muzyka dawała to samo, co daje dziś. Tylko – nieco inaczej...

Koncert prowadził Mariusz Gradowski.

Program koncertu "Parki, salony, sale i bale"

Pobierz:

KOLOROWANKI - Parki, salony, sale i bale cz 1.pdf
KOLOROWANKI - Parki, salony, sale i bale cz 2.pdf
KOLOROWANKI - Parki, salony, sale i bale cz 3.pdf
KOLOROWANKI - Parki, salony, sale i bale cz 4.pdf

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.

Zobacz więcej na temat: dzieci Podróże ponaddźwiękowe
Zobacz także