X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Najwolniejsze zwierzęta świata

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 21:00
Do śniadania, bez pośpiechu, opowiemy o najwolniejszych zwierzętach świata :)
Najwolniejsze zwierzęta świata
Foto: jjmusgrove / photo on flickr

Najwolniejsze zwierzęta świata to ukwiały. Żyją w morzach i poruszają się z prędkością 2 centymetrów na godzinę. Na drugim miejscu jest rozgwiazda, poruszająca się z prędkością około 7 centymetrów na minutę, a na trzecim ślimak afrykański, rozwijający prędkość 5 metrów na godzinę :) A czy widzieliście kiedyś leniwca i zielony nalot na jego futrze? To algi - element kamuflażu, niezmiernie przydatnego przy tak zasiedziałym trybie życia, jaki prowadzi. Z wysiłkiem wyciąga 0,24 km/h. Ale po co szybkość komuś, kto całe życie spędza na drzewach i większość czasu przesypia (15-20 godzin na dobę). Tego akurat mu zazdrościmy ;) Wiecej ciekawostek na temat najwolniejszych zwierząt świata w Poranku w Polskim Radiu Dzieciom. Zaczynamy punktualnie o 7:00. 

Zobacz także