Polskie Radio Dzieciom

Jak dobrze zakończyć szkołę?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2016 18:00
Większość ocen już została wystawiona, dzieci z niecierpliwością wyczekują wakacji, jak dotrwać do ostatniego dnia szkoły i dobrze się z nią pożegnać?
Audio
Jak dobrze zakończyć szkołę?
Foto: Glow Images/East News
Gdy się śmiejemy, w ciele pojawiają się podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego – serce bije szybciej, poprawia się ukrwienie ciała, zwłaszcza mięśni klatki piersiowej i twarzy, człowiek głębiej oddycha, co wpływa na lepsze dotlenienie mózgu i całego organizmu

https:\/\/www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/Smiech-jest-zdrowy-dotlenia-relaksuje-usuwa-stres-i-redukuje-bol_37492.html

Zakończenie roku szkolnego to dla wielu uczniów pora podsumowań. Jedni kończą go zadowoleni z wyników i ze świadectem z czerwonym paskiem czekają już na rozpoczęcie kolejnego semestru. Inni świadomi swoich braków, zastanawiają się co zrobić, aby za rok, w tym dniu mieć większą satysfakcję ze swojej pracy.

Wakacje to czas odpoczynku, jednak wielu rodziców, będzie się w tym czasie zastanawiać nad kolejnym rokiem szkolnym, który będzie dla ich pociech być może ostatnią klasą szkoły podstawowej, gimnazjum, bądź też klasą maturalną.

Jaka jest rola rodziców tych uczniów? Motywować czy pocieszać? Jak zachęcić do wytężonej pracy w  nowym roku i ambitnego wyboru nowej ścieżki naukowej, a także jak porażkę przekuć w sukces?


Zapraszamy na "Strefę Rodzica" od poniedziałku do piątku w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie w czwartek 21 czerwca.

Zapraszamy do posłuchania audycji, a także do komentowania i zadawania pytań na naszym funpage'u: www.facebook.com/polskieradiodzieciom oraz do kontaktu telefonicznego w trakcie audycji: 22 645 20 55.


Zobacz także