X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rzadka choroba genetyczna u dzieci

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 14:35
Charakterystyczny, bardzo wysoki płacz dziecka może świadczyć o obecności bardzo rzadkiego zespołu genetycznego Cri Du Chat, zwanego w Polsce zespołem kociego krzyku. Taki płacz może być sygnałem ostrzegawczym dla rodziców. To jednak nie wszystkie objawy tej rzadkiej choroby.
Audio
  • Jakie cechy psychofizyczne mogą świadczyć o obecności zespołu kociego krzyku u dziecka - o tym w audycji "Strefa rodzica" w PRD. Posłuchaj rozmowy z pediatrą i genetykiem dr n. med Dorotą Gieruszczak - Białek oraz tatą dziecka u którego zdiagnozowano rzadki zespołu Cri Du Chat Witoldem Muchowskim.
(Zdj. ilustracyjne)
(Zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock

Dziecko u którego zdiagnozowano zespół kociego krzyku przejawia pewne odstępstwa od przyjętych norm w wyglądzie twarzy i w nieprawidłowym rozwoju fizycznym. O przyczynach, objawach i sposobach rehabilitacji oraz leczenia tej choroby genetycznej, w rozmowie z dr n. med Dorotą Gieruszczak - Białek, pediatrą i genetykiem oraz Witoldem Muchowskim, tatą dziecka u którego zdiagnozowano zespół Cri Du Chat​.

”Strefa rodzica” w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

jo

Zobacz także