X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Życie seksualne po ciąży. Z wizytą u fizjoterapeuty uroginekologicznego

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 11:25
Często kobiety po porodzie nie wybierają się do fizjoterapeuty uroginekologicznego, dopóki nie czują, że coś się dzieje. Co więcej, niewiele kobiet wie, że fizjoterapeuci uroginekologiczni istnieją. Gałąź ta powstała na fali popularności zawodu fizjoterapeuty i całkowicie skupia się na zdrowiu i pomocy kobiecie w szczególnym okresie przygotowania do ciąży i połogu. 
Wpływ na to, jak życie seksualne będzie wyglądało po ciąży, ma to, w jaki sposób przebiegało przed zajściem w ciążę.
Wpływ na to, jak życie seksualne będzie wyglądało po ciąży, ma to, w jaki sposób przebiegało przed zajściem w ciążę. Foto: Glow Images/East News

Okres połogu to czas regeneracji ciała. Podczas ciąży zmiany zachodzą nie tylko w układzie rozrodczym, ale też układzie oddechowym, naczyniowym czy limfatycznym. Wciąż jest to czas burzy hormonalnej i nastawienie na opiekę nad dzieckiem. Zdarza się, że w tym czasie kobieta nie widzi swojego partnera, jeśli chodzi o potrzeby seksualne. Taka sytuacja może wykraczać także poza okres sześciu tygodni. Jeśli się tak zdarzy, a kobieta odczuwa ból czy lęk, warto wówczas udać się na badanie. 

Posłuchaj
59:21 2022_06_15 22_00_01_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Życie seksualne po ciąży. Z wizytą u fizjoterapeuty uroginekologicznego

Wpływ na to, jak życie seksualne będzie wyglądało po ciąży, ma to, w jaki sposób przebiegało przed zajściem w ciążę. - Jeśli staraliśmy się długo o dziecko i niestety ono się nie pojawiało, często mężczyźni czują się jak takie maszyny seksualne, że on musi być w gotowości w tym dniu owulacji i koniec kropka”- zauważa Agata Łojek. Wtedy u mężczyzny pojawia się lęk przed bliskością jeszcze przed ciążą partnerki. Po takim preludium ciężko wrócić do normalności

Niemal trzy czwarte kobiet ma wzmożone napięcie dna miednicy, co jest jedynie objawem innych napięć. Dno miednicy odbiera mentalne lęki i odruchowo się zaciska. Im napięcia są większe, tym większy jest także zacisk. Po więcej na ten temat odsyłamy do załączonej audycji.
Zapraszamy do wysłuchania Strefy Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom.

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Aleksandra Jasińska
Gość: Agata Łojek - fizjoterapeutka uroginekologiczna
Data emisji: 15.06.2022
Godzina emisji: 21:00

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:
Jak rozmawiać o swoim ciele, by nie budzić kompleksów u dziecka?
Jak odnaleźć siebie w życiu? Odpowiedź w "Strefie rodzica" w PR Dzieciom
Kobieca aktywność sportowa. Jak pogodzić sport i rodzinę?

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o  dzieciach z Ukrainy. Są to lekcje języka polskiego. "Cześć - вивчаймо польську разом", czyli "Cześć - uczmy się polskiego razem​​". Premierowe odcinki ukazują się w czwartki na platformie podcasty.polskieradio.pl i na stronie polskieradiodzieciom.pl

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także