X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Kazimierz Odnowiciel

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2016 13:00
W dzisiejszej audycji "Dawno, dawno temu..." poznamy fascynującą postać kolejnego władcy naszego kraju - Kazimierza Odnowiciela.
Audio
  • 30.01.2016 Kazimierz Odnowiciel (Dawno dawno temu/Polskie Radio Dzieciom)
Kazimierz Odnowiciel
Foto: wikipedia.org

Dlaczego nadano mu taki, a nie inny przydomek i co oznacza imię Kazimierz, które po raz pierwszy pojawia się wśród władców polskich? Czy Kazimierz Odnowiciel był tylko księciem, czy może królem? Spróbujemy dowiedzieć się także, czy nasz bohater miał jakąś swoją ulubioną piosenkę oraz co wspólnego z tym władcą ma miejscowość znajdująca się w Wielkopolsce, o nazwie Pobiedziska. Słuchajcie naszej audycji już od 14.00. Zaprasza Marta Powałowska.

Zobacz także