X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Władysław Wygnaniec

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2016 13:00
W dzisiejszym odcinku audycji „Dawno, dawno temu…” poznamy postać najstarszego z synów Bolesława Krzywoustego - Władysława Wygnańca.
Audio
  • 05.03.2016 Władysław Wygnaniec (Dawno dawno temu/Polskie Radio Dzieciom)
Władysław Wygnaniec
Foto: sites.google.com

Po 1138 roku w Polsce rozpoczyna się okres rozbicia dzielnicowego, a co za tym idzie Polska zostaje podzielona na dzielnice, którymi władają synowie Bolesława Krzywoustego. Każdy z czterech synów otrzymuje zapisaną dla siebie w testamencie ojca dzielnicę. Dodatkowo najstarszy z nich uzyskuje władzę nad pasem ciągnącym się wzdłuż Polski, nazywanym dzielnicą senioralną, uzyskując w ten sposób miano Seniora. Czy Władysław bez przeszkód władał w Polsce jako senior? Jakie miał plany względem swoich braci i dlaczego nie udało mu się uniknąć losu wygnańca? O tym wszystkim dowiecie się w sobotę 5 lutego o godz. 14.00, oczywiście w Polskim Radiu Dzieciom :)

Zobacz także