X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Bolesław Kędzierzawy

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2016 13:00
W dzisiejszym odcinku audycji „Dawno, dawno temu…” przybliżymy Słuchaczom postać drugiego co do starszeństwa syna Bolesława Krzywoustego - Bolesława Kędzierzawego.
Audio
  • 12.03.2016 Bolesław Kędzierzawy (Dawno, dawno temu/Polskie Radio Dzieciom)
Bolesław Kędzierzawy
Foto: wikipedia.org

Co dzieje się w Polsce po Władysławie Wygnańcu? Otóż seniorem w kraju zostaje właśnie Bolesław Kędzierzawy. Jakie ziemie w kraju przechodzą pod jego władzę? Czy młodsi bracia sprzeciwili się jego rządom? W jaki sposób Bolesław Kędzierzawy poradził sobie z atakującymi jego dziedziczną dzielnicę, czyli Mazowsze, Prusami i czy przydomek tego władcy jest związany z jego zamiłowaniem do ładnych fryzur? Porozmawiamy również o tym, jakie kolory strojów były najpopularniejsze w epoce, w której żył nasz bohater. Słuchajcie nas już w sobotę 12 marca o godzinie 14.00, oczywiście w Polskim Radiu Dzieciom.​

Zobacz także