X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Historia prasy

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 14:00
Czy wiecie, kim był Johannes Gutenberg? Złotnikiem, rzemieślnikiem i drukarzem. Gdyby nie jego wynalazek, który był pierwszą przemysłową metodą druku na świecie, nie wiadomo kiedy ludzie dostaliby do rąk gazety i książki.
Audio
Historia prasy
Foto: sxc.hu

Prasa jest jednym z najstarszych środków masowego przekazu i chociaż jej początki sięgają jeszcze II wieku p.n.e w Chinach, to jej upowszechnienie zawdzięczamy pewnemu Niemcowi i wynalezieniu przez niego druku. Wtedy nastąpił dynamiczny rozwój prasy: periodyków czy magazynów. W XIX wieku prasa zaliczona została oficjalnie do mass mediów, czyli do środków masowego przekazu.

I chociaż dziś kupowanie gazet nie jest już tak powszeche, jak jeszcze kilkanaście lat temu, to jednak historia ich powstawania jest niezwykle ciekawa.Małgorzata Wegrzecka - redaktor naczelna magazynu dla dzieci Świerszczyk
Małgorzata Wegrzecka - redaktor naczelna magazynu dla dzieci Świerszczyk

Na audycję "Dawno, dawno temu" już o godz. 15.00 zaprasza Marta Powałowska.

Zobacz także