X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak zmierzyć czas?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 11:00
Czy często zdarza Wam się spieszyć? Mamy wiele obowiązkow do wykonania, a doba ma tylko 24 godziny. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, czym tak naprawdę jest czas i jak go mierzyć?
Audio
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/domena publiczna

Dawniej czas można było mierzyć za pomocą wody, piasku a nawet słońca. Czy wiecie jak wyglądały pierwsze zegarki wodne, piaskowe lub słoneczne, a może wiecie czym były gnomony i klepsydry, a także co to jest i do czego służy termometr, barometr i kompas?

Dziś zastanowimy się w jaki sposób możemy zmierzyć czas, nie tylko ten bierzący! Naszym gościem będzie dr Sebastian Adamkiewicz z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.


dr Sebastian Adamkiewicz dr Sebastian Adamkiewicz

Na audycję "Dawno, dawno temu" zaprasza Marta Powałowska.
Zobacz także