X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Ordery i odznaczenia

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 11:00
Ordery, odznaczenia, odznaki, oznaki oraz żetony - jak fachowo ocenić ich autentyczność i kto taki mógłby to zrobić?
Audio
Awers insygniów Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. W audycji o klasach orderów i ciekawostkach na temat odznaczeń
Awers insygniów Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. W audycji o klasach orderów i ciekawostkach na temat odznaczeń Foto: Wikipedia.pl/Prezydent.pl

Podczas ostatniej audycji dowiedzieliśmy się czym jest nauka zwana heraldyką. Pora dowiedzieć się na czym polega falerystyka. Według definicji, to dziedzina która zajmuje się badaniem historii orderów, medali czy honorowych odznak wojskowych. 

Pytanie brzmi: do czego może się przydać taka wiedza i czy łatwo zostać ekspertem w tej dziedzinie? Zapraszamy na spotkanie z naszym gościem dr Sebastianem Adamkiewiczem.


dr Sebastian Adamkiewicz dr Sebastian Adamkiewicz

Na audycję "Dawno, dawno temu" zaprasza Marta Powałowska.
Zobacz także