X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Aztekowie

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 16:45
Aztekowie w XIII w. zasiedlił Dolinę Meksyku i stworzył cywilizację przedkolumbijskiej, zwanej aztecką. W 1325 r. władca Azteków Tenoch założył stolicę państwa – Tenochtitlán.
Aztecki kalendarz
Aztecki kalendarzFoto: shutterstock.com

Upadek azteckiej cywilizacji nastąpił, gdy w kwietniu 1519 roku flotylla 11 statków pod dowództwem hiszpańskiego konkwistadora - Hernana Cortesa, dopłynęła do wybrzeży dzisiejszej Zatoki Meksykańskiej i rozpoczęła podbój imperium. 

Posłuchaj

58:11 Dzieci_AAC 2021_07_17-15-00-49_DDT.mp3 17.06.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Dawno, dawno temu)

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 17.07.2021

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także

Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Powstanie USA

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 16:45
Co rok, 4. lipca w Stanach Zjednoczonych bardzo uroczyście obchodzony jest Dzień Niepodległości. Święto ustanowiono w rocznicę w rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Walezjusze

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 16:45
Walezjusze to dynastia królów francuskich panująca w latach 1328-1589. To za ich panowania rozpoczęła się "wojna stuletnia", która  naprawdę trwała lat 116 i była całą serią konfliktów zbrojnych toczonych z przerwami pomiędzy królestwami Anglii i Francji.
rozwiń zwiń