X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Dawno, dawno temu". Opera w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 16:45
W 1833 roku Antonio Corazzi z Livorno wzniósł gmach Opery Narodowej w Warszawie. Działalność nowej sceny zainaugurowano "Cyrulikiem sewilskim", operą Gioacchina Rossiniego.
Teatr Wielki w Warszawie na poczatku XX w. Gmach mieści trzy teatry: operowy (Opera Narodowa), baletowy (Polski Balet Narodowy) oraz dramatyczny (Teatr Narodowy).
Teatr Wielki w Warszawie na poczatku XX w. Gmach mieści trzy teatry: operowy (Opera Narodowa), baletowy (Polski Balet Narodowy) oraz dramatyczny (Teatr Narodowy).Foto: Polona.pl/domena publiczna

Za najwybitniejszą polską operę narodową uznawana jest "Halka" Stanisława Moniuszki. Stanowi muzyczne połączenie polskiej tradycji ludowej – poloneza, mazura i dumki. 

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Iza Żukowska

Posłuchaj
59:05 Dzieci_AAC 2021_12_25-15-00-18_DDT.mp3 25.12.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Dawno, dawno temu)

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 25.12.2021

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!Zobacz więcej na temat: dzieci Marta Powałowska
Zobacz także

Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Początki lotnictwa

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 16:45
W 1903 bracia Wright zapisali się w historii, dokonując pierwszej udanej próby wzbicia się samolotem w powietrze. Po pierwszej nieudanej próbie w dniu 14 grudnia na polach Kitty Hawk w Północnej Karolinie, bracia ponowili ją trzy dni później. To wydarzenie uważane jest za symboliczne narodziny lotnictwa. Najdłuższy lot tego dnia wynosił 59 sekund.
rozwiń zwiń