!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Rodzinny WF". Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2022

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2022 11:31
Oficjalna ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich odbędzie się w piątek 4 lutego. Nasi reprezentanci powalczą o medale w biathlonie, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim, short tracku, biegach narciarskich, skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie alpejskim, snowboardzie i saneczkarstwie. 
Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie rozpoczną się 4 lutego
Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie rozpoczną się 4 lutegoFoto: Shutterstock/testing

Pierwsze zimowe igrzyska olimpijskie rozegrane zostały w Chamonix, we Francji, w roku 1924 i nosiły wówczas nazwę "Tygodnia sportów zimowych".

Dwa lata później, podczas sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Lizbonie, impreza została nazwana igrzyskami olimpijskimi. Oficjalne otwarcie nastąpiło 25 stycznia 1924 roku.

Rozegrano wówczas siedem dyscyplin: bobsleje, curling, łyżwiarstwo figurowe, hokej na lodzie, patrol wojskowy, narciarstwo klasyczne i łyżwiarstwo szybkie. Na starcie pojawiło się 314 zawodników z 19 krajów.

Posłuchaj

59:29 Dzieci_AAC 2022_01_29-10-00-14_WF.mp3 29.01.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Rodzinny WF)

Data emisji: 29.01.2022

Godzina emisji: 10:00

Rodzinny WF w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę o godz. 10.00

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

"Rodzinny WF". Światowy Dzień Śniegu

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 11:31
WORLD SNOW DAY, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) zatytułowanej "Bring Children to the Snow", mającej na celu promowanie nie tylko zabawy na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rodzinny WF". Sport naszych przodków

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2022 11:31
Jak kiedyś uprawiano sport? Czy konkurencje były takie jak teraz? W niektórych dyscyplinach zmieniło się bardzo wiele. Posłuchajcie!
rozwiń zwiń