X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Tunelem pod ziemią

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2016 09:50
Ludzie budują tunele, aby w szybszym czasie pokonać różne przeszkody. Czy łatwiej jest wydrążyć tunel w górze, czy może przekopać się pod nią?
Audio
  • Jak to działa/ 21.05 Tunelem pod ziemią część 1
  • Jak to działa/ 21.05 Tunelem pod ziemią część 2
  • Jak to działa/ 21.05 Tunelem pod ziemią część 3
  • Jak to działa/ 21.05 Tunelem pod ziemią część 4
  • Jak to działa/ 21.05 Tunelem pod ziemią część 5
  • Jak to działa/ 21.05 Tunelem pod ziemią część 6
Tunelem pod ziemią
Foto: Pixabay

Myszka Fela goniąc zagubionego w radiowych podziemiach ptaszka przypadkowo odkryła podziemne przejście prowadzące na drugą stronę ulicy. Bardzo ją to zaintrygowało i postanowiła dokładniej przyjrzeć się tunelom.

Pomoże jej w tym Skanerek, mały przyrząd który pomaga Feli zrozumieć ludzki świat. Uczestniczące w audycji dzieci wyruszą zaś na spotkanie z Kretem Teodorem, które podziemne tunele zna jak mało kto. Wszak to jego dom! Zapytają go więc, czy lubi żyć pod ziemią i w jaki sposób kopie on tunele.

W programie porozmawiamy również z rzecznikiem prasowym metra, panem Pawłem Siedleckim, który opowie nam o maszynie drążącej tunele dla warszawskiej kolejki podziemnej. Po co ludzie budują tunele pod rzekami lub morzami? Czy nie mogliby w to miejsce zbudować mostu i czy taki podwodny tunel nie będzie przeciekał? 


Audycja "Jak to działa" to spotkanie z Myszą Felą, Ewą oraz dziećmi. Fela to wakacyjna przyjaciółka Ewy, która całe swoje życie podróżowała. Od jakiegoś czasu Fela mieszka w Polskim Radiu Dzieciom. Ponieważ miała bardzo dużo przygód, bardzo dużo widziała i bardzo dużo wie, jest idealnym pomocnikiem w odkrywaniu świata. Bo otaczający nas świat jest niezwykle ciekawy. A najwspanialszymi jego badaczami są dzieci, które są bardzo ciekawe: jak i co działa? Dlaczego góry są wysokie? Skąd się biorą kolory? Po co nam włosy na głowie? Jak działa sen? Szukajcie razem z nami odpowiedzi na te i na wiele innych interesujących pytań. Zaprasza Ewa Gorzelak.

Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą niedzielę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 21 maja.

Zobacz także