X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak „działa” piach?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 08:00
Wakacyjne wyjazdy nad morze to również czas wygrzewania się na piaszczystej plaży. Ale piach piachowi nierówny – skąd bierze się tyle jego rodzajów i kolorów? Czym on właściwie jest i skąd się wziął? Może to dobry czas, aby przyjrzeć mu się przez lupę?
Audio
Jak działa piach?

Dzięki prostemu eksperymentowi z szybkami i wodą poznamy zasady jego kleistości – bo kto z was nie robił nigdy babek z piasku? Ludzie wykorzystują jednak piach nie tylko do zabawy - używają go np. do wyrobu szkła i do produkcji betonu.

W programie "Jak to działa" opowie nam o tym pan Artur Magnuszewski z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Porozmawiamy również o ruchomych wydmach, pustyniach i małych stworzonkach, czyli bakteriach żyjących w piasku, bo podobno w garści piachu jest tak bogate życie jak w dżungli!

Bakterie są niewidoczne dla naszych oczu, ale zmieraczek plażowy już tak – niestety rzadko można go spotkać, ponieważ kryje się pod piaskiem. Jednak przy odrobinie szczęścia możemy dostrzec tę piaskową pchłę. Ciekawi jesteście jak ona żyje, jakie ma zwyczaje? Słuchajcie audycji jak to działa. Zaprasza Ewa Gorzelak i Myszka Fela.


Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą sobotę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 6 sierpnia.


Prowadzi: Ewa Gorzelak.

Zobacz także