!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak „działa” bakteria?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 08:00
Jeśli czegoś nie widzimy, to nie znaczy, że tego nie ma. Dziś spojrzymy przez szkiełko mikroskopu, aby zobaczyć coś co otacza nas wszędzie i od czego zaczęło się życie na Ziemi.
Audio
Jak działa bakteria?
Foto: sxc.hu/cc.

Wszędzie dookoła fruwają, chodzą pływają lub przemieszczają się w jeszcze w inny sposób:  małe mikroorganizmy – wirusy, pierwotniaki, czy bakterie. I to właśnie o tych ostatnich Myszka Fela i dzieci będą dziś rozmawiać z Panią Joanną Narożniak z Mazowieckiej Inspekcji Sanitarnej.

Od nich wszystko się zaczęło – wszystko, czyli ziemskie życie. Jak one wyglądają, jak się poruszają i gdzie mieszkają? Jakie pełnią funkcje w naszych ciałach, w przyrządzaniu pysznych i zdrowych potraw, w przyrodzie. Czy ich działanie można jakoś zaobserwować? Czy są pożyteczne? Zapraszamy na audycje o tych dobrych bakteriach - bo złe, chorobotwórcze to już osobny temat…

Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą sobotę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 24 września.

Zaprasza Ewa Gorzelak i Myszka Fela.

Zobacz także