Polskie Radio Dzieciom

Fela w królestwie grzybów

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 08:00
Czy wiecie czym zajmuje się mykolog? Nie, nie – nie myszami. To osoba która specjalizuje się w grzybach. I wie o nich wszystko. Ale nie tylko o tych rosnących w lasach!
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: jarmoluk/Pixabay/CC0 Public Domain

Grzyby to osobne królestwo istniejące obok królestwa zwierząt, roślin, protista i bakterii. Jest ich być może nawet milion gatunków – człowiekowi nie udało się jeszcze wszystkich rozpoznać i nazwać, bo są przeróżne i występują w przeróżnych postaciach i rozmiarach.

Mogą być mikroskopijne i niewidoczne dla naszych oczu, ale również gigantyczne – odkryto, że to właśnie grzyb jest największym żyjącym na ziemi organizmem.

Czym się żywią, gdzie występują, czy mogą być dla ludzi niebezpieczne albo pożyteczne? Zastanowimy się także czy mogą wywołać choroby i  co wspólnego mają z grobowcem Tutanchamona albo klątwą Jagiellończyka. O tym wszystkim Myszka Fela porozmawia w audycji „Jak to działa” z Panią Dr Martą Wrzosek – prezesem Polskiego Towarzystwa Mykologicznego.

Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą sobotę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 15 października.

Zaprasza Ewa Gorzelak i Myszka Fela.

Zobacz także