X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak „działa” świeca?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 08:00
Dlaczego jedne wypalają się szybciej, a inne wolniej i czemu niektóre tak strasznie kapią albo dymią? Co powoduje, że mają różne zapachy i kolory?
Audio
Jak działa świeca?

Najczęściej zapalamy świeczki gdy zawiedzie elektryczność, lub dla przyjemności - aby stworzyć nastrojowy klimat. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego właściwie świeca płonie i z czego jest zrobiona?

Najwięcej na ten temat będzie wiedziała osoba, która na co dzień zajmuje się produkcją świec, czyli zaproszona przez Myszkę Felę pani Beata Podsiadły z Akademii Cztery Pory Roku.

Porozmawiamy również o tradycji zdmuchiwania świeczek w dniu urodzin, świeczkowym rekordzie wpisanym do Księgi Rekordów Guinessa i zniczach zapalanych na grobach. Co symbolizuje świeca? Jesteście ciekawi?


Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą sobotę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 29 października.

Zaprasza Ewa Gorzelak i Myszka Fela.

Zobacz także