X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak „działa” ogień?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 08:00
Z ogniem nie ma żartów – niekontrolowany jest bardzo niebezpieczny. Ale któż nie lubi czasem zapalić sobie świeczki lub posiedzieć przy ognisku...
Audio
Jak działa ogień?

Zastanawialiście się może, co jest niezbędne aby ogień mógł się palić i dlaczego gasi go woda? Czy każdy płomień można ugasić w ten sam sposób? Wszystkie gospodynie powinny wiedzieć, że palący się olej polany wodą to mieszanka wybuchowa, a dlaczego?

Wyjaśnimy to w najbliżej audycji "Jak to działa?" z pomocą pana Grzegorza Łacha z Instytutu Fizyki Teoretycznej Wydziału Fizyki Uniwersytu Warszawskiego.

Zastanowimy się również co w ogniskach tak syczy i trzaska, wykonamy eksperyment, porozmawiamy o flarach i znakach dymnych, a Henio i Janek zdradzą nam harcerskie sposoby na rozpalenie ogniska.


Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą sobotę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 5 listopada.

Zaprasza Ewa Gorzelak i Myszka Fela.

Zobacz także