X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak „działa” dubbing?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 08:00
W naszym kraju dubbingowane są głównie filmy animowane lub fabularne dla dzieci i młodzieży. A kto te głosy podkłada i jak to wygląda? Czy trzeba mieć jakieś specjalne w tym celu zdolności i umiejętności?
Audio
Jak działa dubbing?
Czy wiecie, że dawniej filmy kręcono np. dwa razy, aby móc  je oglądać w różnych wersjach językowych? Jednak było to bardzo czasochłonne oraz wymagało dwa razy tyle pracy oraz pieniędzy. Rozwiązaniem i ulepszeniem tej sytuacji okazał się dubbing. 
Choć Polska zasłynęła z bardzo dobrej szkoły duubingowej - podkładanie głosów do filmów dla dorosłych nie przyjęło się u nas. 
Czy dubbingować może każdy? Jak wyglądają castingi, czyli ogólnie - "jak to działa?". Gośćmi  Myszki Feli - specjalistami w tym temacie -  będą: aktor Mikołaj Klimek oraz licealista Franek Dziduch - który mimo młodego wieku ma już w tej dziedzinie spore doświadczenie.
Zapraszamy na wielogłosową i wielopostaciową audycję.  

Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą sobotę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 19 listopada.

Zaprasza Ewa Gorzelak i Myszka Fela.

Zobacz także