X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak „działa” lot balonem?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 08:00
Ludzie w różnych stron świata zawsze pragnęli zdobyć niebo. Czy balony miały - a może nadal mają jakieś funkcje użytkowe – inne niż loty widokowe dla przyjemności?
Audio
Jak działa lot balonem?

Pierwszy balon unoszony przez rozgrzane powietrze był wykonany z papieru. Wymyślili go w 1783 r. francuscy bracia Joseph i Jacques Montgolfier. Już rok później odbył się pierwszy lot w Polsce!

Jaka jest przyszłość balonów, w jaki sposób je się wypełnia powietrzem, a przede wszystkim jak się nimi steruje? Czy można nimi skręcać, czy jedynie leci się tam gdzie zawieje wiatr?

Na wszystkie pytania odpowie nam pan Witold Filus - trener narodowej kadry balonowej, a Klara opowie nam o swoim pierwszym locie, który wykonała podczas wielkanocnych zawodów balonowych!
 


Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą sobotę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 26 listopada.

Zaprasza Ewa Gorzelak i Myszka Fela.

Zobacz także