X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak "działają" banany?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 08:00
W jakich warunkach rosną bananowce, czy można je hodować w Polsce i czy to są drzewa czy może… wyrośnięte rośliny? Dlaczego ich owoce są tak śmiesznie wykrzywione, niczym uśmiechnięte usta?
Audio
Jak działają banany?

Banany, które ze smakiem zajadamy przez cały rok, aby trafiły na nasz stół muszą pokonać bardzo długą drogę. A skąd się biorą i co warto o nich wiedzieć? Myszka Fela zapyta o to panią Joannę Bogdanowicz - pracownika Ogrodu Botanicznego.

Nasz gość zdradzi wam też pewną tajemnicę: jak można wykorzystać skórkę od banana. Nie warto jej tak po prostu wyrzucać! Można nią… jesteście ciekawi, jak kończy się to zdanie? Połuchajcie audycji jak to działa! Zaprasza Ewa Gorzelak

Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą sobotę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 17 grudnia.

Zaprasza Ewa Gorzelak i Myszka Fela.

Zobacz także