X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Królewicz i żaba

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 10:00
Jak to w końcu jest z tymi żabami: całować, czy nie? W łapkę, czy w policzek? I, jak odróżnić zwykłą, od zaczarowanej?
Audio
  • 03.04.2016 Żaby (Zwierzyniec/Polskie Radio Dzieciom)
Foto: pixabay.com
Foto: pixabay.com

Adam Mickiewicz napisał w „Panu Tadeuszu”, że żadne żaby nie grają tak pięknie jak polskie. Idzie wiosna, czas więc obudzić naszych rechoczących przyjaciół, bo to przecież ich odgłosy, są jednym z pierwszych zwiastunów ciepła. Do tej pory milczały, jednak już wkrótce, będą mogły się stać żywym barometrem. Według ludowych „prognoz meteorologicznych” żaby: rechoczą na deszcz, krzyczą - na piękną pogodę, a milczą - przed nadejściem chłodu. Teraz, trzeba się tylko zanurzyć w odmętach bagien, stawów, czy sadzawek i obudzić schowane pod błotną pierzynką płazy, ukrywające się przed zimowym chłodem.

W najbliższym „Zwierzyńcu” udamy się na poszukiwania zaspanych jeszcze płazów. Na swojej drodze spotkamy między innymi żabę śmieszkę i żabę zieloną. Podpatrzymy ich zwyczaje, a z odrobiną szczęścia, pośród wiosennych leśnych dźwięków, podsłuchamy żabich opowieści. Naszym przewodnikiem będzie oczywiście Pascal, który niczym bajkowy książę, będzie przemierzał błotniste tereny Puszczy Kampinoskiej w poszukiwaniu najpiękniejszej z żab. 

Z pewnością zna się on na płazach, ciekawe jednak, czy potrafi odróżnić tę zwykłą, od zaczarowanej? 

 

W programie „Zwierzyniec” dowiecie się wszystkiego o zwierzętach. Nawet tych z najbardziej odległych zakątków świata. Przyjrzymy się z bliska ich środowisku, obyczajom i upodobaniom. Usłyszycie, co lubią a czego nie. Co oznaczają ich zachowania, albo jak spędzają czas? Prowadzi: Pascal Kaczorowski.

Zapraszamy na „Zwierzyniec” w niedziele, w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w niedzielę, 3 kwietnia.

Zobacz także