Polskie Radio Dzieciom

Czy pingwiny to ryby ssaki czy ptaki?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2022 10:00
Co wiemy o pingwinach? Na pewno sporo, bo każdy z was coś musiał o nich słyszeć. Ale czy wiecie na przykład, że jak się już odzywają to mówią "pik -pok"?
Pingwin cesarski z młodymi
Pingwin cesarski z młodymiFoto: Shutterstock.com/vladsilver

W kolejnym "Zwierzyńcu" Pascal Kaczorowski razem z gośćmi audycji - pięcioletnią Matyldą i Jagienką rozmawiał o pingwinach. Co prawda dziewczynki nie chciały pojechać na Antarktydę, bo tam zimno i jak same przyznały, nie mają czasu się pakować, ale za śmiało przyznają, że uważają się za pingwinie ekspertki.
Matylda potrafi się nawet zamienić w pingwina. W audycji usłyszeć można niepoważne i bardziej poważne ciekawostki o tych nielotach, a także rozmowy z  o tym jak dbać o naszą planetę.

Rozmawiał: Pascal Kaczorowski
Data emisji: 19.01.2020
Godzina emisji: 12:00
Audycja "Zwierzyniec" w każdą niedzielę w godz. 12.00 - 13.00.

**

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


jo

Zobacz także
Czytaj także

Jakie gatunki ptaków korzystają zimą z ogrodowej ptasiej stołówki

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 09:00
Ogród botaniczny to nie tylko rośliny. Mieszkają tu też zwierzęta. Czas przedzimowy jest dla nich ciężki - migrują, muszą zdobywać zimowe zapasy. Dzięki zmienności w przyrodzie, zmieniają się także zachowania zwierząt. Co możemy zaobserwować późną jesienią? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak żyje się przedszkolakom z domowymi pupilami?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 20:09
W "Zwierzyńcu" gościliśmy dwie małe miłośniczki domowych zwierząt: kota i psa. Mila i Jagienka dzięki swoim milusińskim poznają świat przyrody. Za co uwielbiają swoje zwierzaki?
rozwiń zwiń