X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Koncert urodzinowy Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 08:00
Muzyka, śpiew dzieci i specjalny tort urodzinowy, a także dźwięki zagrane na liściu i trawie, to tylko niektóre z atrakcji, które Polskie Radio Dzieciom przygotowało z okazji swoich trzecich urodzin.
Audio
Koncert na 3. Urodziny Polskiego Radia Dzieciom w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana
Koncert na 3. Urodziny Polskiego Radia Dzieciom w Studiu Polskiego Radia im. W. SzpilmanaFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Podczas koncertu, najmłodsi słuchacze, wraz z zespołem Oreganki, premierowo wykonali urodzinową piosenkę skomponowaną specjalnie na tę okoliczność. Imprezę  uświetnił spektakl w wykonaniu “Małej Filmówki" - Warszawskiej Szkoły Filmowej, a także pokaz iluzjonisty. Na scenie Studia im. W Szpilmana wystąpił również Joszko Broda, który zaprezentował różnorodne instrumenty muzyczne grając m.in. na trawie i liściu. W wielkim finale zabrzmiało "100 lat", a na scenie pojawił się urodzinowy tort z lizaków.

Polskie Radio Dzieciom jest jedynym w Polsce Programem radiowym dla dzieci, nadającym audycje słowno-muzyczne. Skierowane jest do słuchaczy w wieku przedszkolnym i szkolnym. Codziennie od 7.00 rano, dziennikarze PRD przygotowują porcję wieści ze świata edukacji, kultury, sportu i przyrody. Sięgają do historii, zanurzają się w przeszłość i mówią o przyszłości. Poprzez audycje pełne dźwięków przyrody, ciekawych instrumentów muzycznych i odgłosów zwierząt, rozwijają wyobraźnię i budują w dziecku kreatywność.

Większość audycji kierowana jest do dzieci, zaś od godziny 21.00 Polskie Radio Dzieciom nadaje pasmo dla dorosłych, w którym zaproszeni do studia eksperci przybliżają rodzicom zagadnienia związane z wychowaniem dzieci, ich rozwojem czy zdobywaniem wiedzy, a także z rodzicielstwem - podpowiadając właściwy kierunek zmian.

Uroczystości urodzinowe Polskiego Radia Dzieciom odbywały się w dniach 1-8 kwietnia. Ekipa radiowa wraz ze swoimi słuchaczami świętowała we Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu i Krakowie. Warszawski koncert w Studiu im. W. Szpilmana był punktem kulminacyjnym urodzin.

Polskiego Radia Dzieciom słuchać można przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz aplikacje na smartfony.

jo

 

Zobacz także

Czytaj także

3. Urodziny Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 07:50
1 kwietnia 2018 roku Polskie Radio Dzieciom skończyło 3 lata. Z tej okazji antena przygotowała wyjątkowe atrakcje: specjalne audycje, zabawy z nagrodami, spotkania ze słuchaczami oraz urodzinowy koncert dla dzieci w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie. Świętowanie trwa przez cały tydzień, aż do 8 kwietnia. Na najmłodszych słuchaczy Polskiego Radia czeka mnóstwo zabawy, radości oraz uśmiechów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzecie Urodziny Polskiego Radia Dzieciom w Operze na Zamku w Szczecinie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 14:00
rozwiń zwiń