Polskie Radio Dzieciom

Koncert urodzinowy Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 08:00
Muzyka, śpiew dzieci i specjalny tort urodzinowy, a także dźwięki zagrane na liściu i trawie, to tylko niektóre z atrakcji, które Polskie Radio Dzieciom przygotowało z okazji swoich trzecich urodzin.
Audio
Koncert na 3. Urodziny Polskiego Radia Dzieciom w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana
Koncert na 3. Urodziny Polskiego Radia Dzieciom w Studiu Polskiego Radia im. W. SzpilmanaFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Podczas koncertu, najmłodsi słuchacze, wraz z zespołem Oreganki, premierowo wykonali urodzinową piosenkę skomponowaną specjalnie na tę okoliczność. Imprezę  uświetnił spektakl w wykonaniu “Małej Filmówki" - Warszawskiej Szkoły Filmowej, a także pokaz iluzjonisty. Na scenie Studia im. W Szpilmana wystąpił również Joszko Broda, który zaprezentował różnorodne instrumenty muzyczne grając m.in. na trawie i liściu. W wielkim finale zabrzmiało "100 lat", a na scenie pojawił się urodzinowy tort z lizaków.

Polskie Radio Dzieciom jest jedynym w Polsce Programem radiowym dla dzieci, nadającym audycje słowno-muzyczne. Skierowane jest do słuchaczy w wieku przedszkolnym i szkolnym. Codziennie od 7.00 rano, dziennikarze PRD przygotowują porcję wieści ze świata edukacji, kultury, sportu i przyrody. Sięgają do historii, zanurzają się w przeszłość i mówią o przyszłości. Poprzez audycje pełne dźwięków przyrody, ciekawych instrumentów muzycznych i odgłosów zwierząt, rozwijają wyobraźnię i budują w dziecku kreatywność.

Większość audycji kierowana jest do dzieci, zaś od godziny 21.00 Polskie Radio Dzieciom nadaje pasmo dla dorosłych, w którym zaproszeni do studia eksperci przybliżają rodzicom zagadnienia związane z wychowaniem dzieci, ich rozwojem czy zdobywaniem wiedzy, a także z rodzicielstwem - podpowiadając właściwy kierunek zmian.

Uroczystości urodzinowe Polskiego Radia Dzieciom odbywały się w dniach 1-8 kwietnia. Ekipa radiowa wraz ze swoimi słuchaczami świętowała we Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu i Krakowie. Warszawski koncert w Studiu im. W. Szpilmana był punktem kulminacyjnym urodzin.

Polskiego Radia Dzieciom słuchać można przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz aplikacje na smartfony.

jo

 

Zobacz także
Czytaj także

3. Urodziny Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 07:50
1 kwietnia 2018 roku Polskie Radio Dzieciom skończyło 3 lata. Z tej okazji antena przygotowała wyjątkowe atrakcje: specjalne audycje, zabawy z nagrodami, spotkania ze słuchaczami oraz urodzinowy koncert dla dzieci w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie. Świętowanie trwa przez cały tydzień, aż do 8 kwietnia. Na najmłodszych słuchaczy Polskiego Radia czeka mnóstwo zabawy, radości oraz uśmiechów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trzecie Urodziny Polskiego Radia Dzieciom w Operze na Zamku w Szczecinie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 14:00
rozwiń zwiń