X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Anima dzieciom. Trwa festiwal "Etiuda&Anima"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 07:01
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima zaprasza na projekcje dla dzieci. Pokazy wyjątkowych filmów oraz warsztaty animacji poklatkowej już wkrótce w Krakowie
Kadr z filmu Kapitan Morten i Królowa pająków
Kadr z filmu "Kapitan Morten i Królowa pająków"Foto: etiudaandanima.pl

25. Miedzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda&Anima" 20 – 25.11.2018, Kraków.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima jest najstarszym w Polsce festiwalem filmowym konfrontującym osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej – zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych.

Od początku istnienia festiwalu główne punkty imprezy otoczone są bogatym programem wydarzeń towarzyszących.

W programie festiwalu m.in.;

Basia, reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska 2018

etiudaandanima.pl etiudaandanima.pl

Basia to bohaterka znana z książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Ma 5 lat i tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy
przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić. Skrzące się humorem i urzekające wnikliwym spojrzeniem przygody dziewczynki i jej przyjaciół, pokazują świat bliski każdej rodzinie.

Zapraszamy także na warsztaty animacji poklatkowej „Spotkania z Basią”.
Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję pobyć trochę z Basią, ale przede wszystkim dowiedzieć się co nieco o procesie, jakim jest animacja i jak niewiele trzeba, by stać się animatorem, czy reżyserem. Tworzenie animacji, to niezwykła przygoda, której finał jest dla małych twórców powodem do wielkiej dumy i satysfakcji.

Kapitan Morten i Królowa Pająków / Captain Morten and the Spider Queen, reż. Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt, Estonia, Belgia, Irlandia, Wielka Brytania 2018

etiudaandanima.pl etiudaandanima.pl

10-letni Morten Viks pragnie być taki sam jak jego tata. Buduje model statku i marzy o dalekiej, morskiej wyprawie. Niespodziewanie kurczy się do rozmiaru owada i staje się kapitanem swojej łodzi. Jednak żeglowanie to nie taka prosta sprawa…To zaskakująca animacja o potędze nieograniczonej dziecięcej wyobraźni.


Tito i ptaki / Tito e os pássaros, reż. Gustavo Steinberg, Gabriel Bitar, André Catoto, Brazylia 2018

etiudaandanima.pl etiudaandanima.pl

Tito jest nieśmiałym dziesięcioletnim chłopcem, który mieszka z matką. Pewnego dnia zaczyna rozprzestrzeniać się epidemia, sprawiająca, że ludzie chorują, gdy się boją. Tito szybko odkrywa, że lekarstwo jest w pewien sposób związane z badaniami, które prowadził jego ojciec. Pokazywana na festiwalach historia stworzona za pomocą obrazów olejnych, cyfrowych rysunków i animacji graficznych.

Więcej informacji na stronie internetowej festiwalu: etiudaandanima.pl

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym wydarzenia.


Zobacz więcej na temat: dzieci ekologia recycling
Zobacz także