X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

X Dzień Dziecka w Żelazowej Woli "Rozśpiewany Park"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 12:00
2 czerwca 2019 r. w godzinach 10.00 -17.00 w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli odbędzie się jubileuszowa edycja edukacyjno-artystycznego wydarzenia dla rodzin, X Dnia Dziecka w Żelazowej Woli.  
Audio
  • Jakie atrakcje czekają na uczestników X Dnia Dziecka w Żelazowej Woli? O tym Katarzyna Marzęcka - kierownik Działu Edukacji NIFC. (Popołudnik/Polskie Radio Dzieciom)
X Dzień Dziecka w Żelazowej Woli
X Dzień Dziecka w Żelazowej WoliFoto: Daniel de Latour/NIFC

Z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki tematem przewodnim tegorocznej odsłony święta będą pieśni, a także rola śpiewu w twórczości fortepianowej Fryderyka Chopina. W programie X Dnia Dziecka znajdą się m.in. koncerty edukacyjne i warsztaty śpiewu oraz towarzyszące im recitale chopinowskie, warsztaty plastyczne, muzyczno-teatralne i czytania literatury dziecięcej, w których udział zwieńczony jest nagrodami.

Stanisław Moniuszko, nieco młodszy od Chopina kompozytor epoki romantyzmu, znany jest jako twórca oper i pieśni. Podczas warsztatów śpiewu zapoznamy się z pieśniami artysty pochodzącymi z cyklu Śpiewnik domowy, w tym najpopularniejszą Prząśniczką, a także pieśniami Chopina. Bel canto fortepianu, czyli piękny śpiew instrumentu, to popularne określenie chopinowskich nokturnów. Z elementami i cechami tych miniatur zapoznamy się podczas zabaw muzycznych.

Rymy dziecięce op. 49 Karola Szymanowskiego zajmują istotne miejsce w liryce wokalnej dedykowanej najmłodszym. Prosty pod względem formy muzycznej i faktury świat stanie się kanwą zajęć muzyczno-teatralnych. Z literaturą piękną spotkamy się podczas czytania wierszy o tematyce muzycznej dla dzieci.

Warsztaty plastyczne poświęcone będą kaligrafii. Ich przedmiotem będzie słynny autograf Chopina, a także słowa z pieśni XIX-wiecznych zapisane kaligraficznie. W nawiązaniu do stylizowanego na dwór polski Domu Urodzenia Chopina oraz posiadłości rodziny Moniuszków w Ubielu wykonamy makietę dworu. Cieszące się dużą popularnością wicie wianków to propozycja zajęć manualnych dla dziewczynek, chłopcy zaś będą mogli się przekonać, jak stworzyć kwiat w butonierce – obowiązkowy atrybut XIX-wiecznego eleganta. 

Recitale chopinowskie wybitnych artystów oraz młodych laureatów konkursów pianistycznych i uczniów szkół muzycznych, strefa dla dzieci w wieku do 4 lat z zajęciami gordonowskimi, spotkanie z Kierownik ds. Parku, a ponadto sadzonkowanie pod okiem ogrodników parku w Żelazowej Woli to stałe punkty wydarzenia.

Więcej na temat X Dnia Dziecka w Żelazowej Woli usłyszeć można w załączonym nagraniu.

2 czerwca 2019, g. 10.00 – 17.00
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli
WSTĘP WOLNY
Więcej informacji: http://muzeum.nifc.pl/pl/muzeum/aktualnosci/1117

Zobacz więcej na temat: Żelazowa Wola dzień dziecka
Zobacz także