X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Za nami "Lato z Radiem Festiwal 2019" w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 11:00
W piątek 28 czerwca w Zakopanem ruszyło "Lato z Radiem Festiwal 2019". Festiwal jest miejscem artystycznych spotkań i muzycznych premier. To też wydarzenie, podczas którego artyści po raz pierwszy prezentują premierowe projekty. Miejscem zabaw z dźwiękiem, warsztatów reporterskich i zabaw sportowych jest strefa familijna przygotowana przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Rusza Lato z Radiem Festiwal 2019
Rusza "Lato z Radiem Festiwal 2019"Foto: PR

Na scenie strefy familijnej wystąpili dziennikarze i znane z anteny Polskiego Radia Dzieciom postaci: Martyna Chuderska, mgr Sprężynka oraz Lew Leopold Grzywa i Królik Filip Karocki. 

Młodzi uczestnicy wydarzenia i ich rodzice, wzięli udział w warsztatach reporterskich, czytaniu bajek, kalamburach muzycznych, spektaklu cyrkowym i warsztatach cyrkowych. Nie zabrakło także gier i zabaw sportowych tj. zabawa rodzinna "Gąsienica", wyścigi trzynożne i zabawy z piłką.

Harmonogram aktywności Polskiego Radia Dzieciom w Zakopanem:

12:00 – 13:00 – zabawy z dźwiękiem i nauka piosenki PRD
13:00 – 14:00 – Poznaj świat z Królikiem Filipem, Lwem Leopoldem i Magistrem Sprężynką
14:00 – 15:00 – warsztaty reporterskie dla najmłodszych
15:00 – 16:00 – czytanie bajek
16:00 – 17:30 – gry i zabawy sportowe (zabawa rodzinna gąsienica, wyścigi trzynożne, zabawy z piłką)
17:30 – 18:00 – kalambury muzyczne
18:00 – 19:00 – spektakl cyrkowy i warsztaty cyrkowe

Festiwal "Lato z Radiem". Strefa familijna. Zakopane 28-29.06.2019. Festiwal "Lato z Radiem". Strefa familijna. Zakopane 28-29.06.2019.

W strefie familijnej dostępny był także kącik czytelniczy "Radiowa czytelnia" w której rodzice i dzieci mogli na leżakach czytach książki. 
Strefa familijna zorganizowana była w Patku Miejskim im. J. Piłsudskiego w Zakopanem.


Festiwal "Lato z Radiem". Zakopane 28-29.06.2019. Festiwal "Lato z Radiem". Zakopane 28-29.06.2019.

Podobny program przewidziany jest na najbliższe wydarzenie "Lato z Radiem Festiwal" w Pucku, który odbędzie się w dniach 19-20 lipca.

Zapraszamy!

W strefie muzycznej można było posłuchać wywiadów z gwiazdami, radiowych wspomnień, festiwalowych historii i anegdot, ale także zrobić zdjęcia z artystami, podpisać płyty i zdobyć autografy. Również tutaj, dzięki technologii VR, można było dosłownie i w przenośni zobaczyć studio emisyjne Jedynki lub koncert w studiu Czwórki. To wirtualnie, bo realnie dla uczestników festiwalu i odwiedzających strefę przygotowana zostanie jeszcze jedna atrakcja - pokaz nagrań wielośladowych z udziałem muzyków i realizatora dźwięku. Strefa otwarta była przez dwa festiwalowe dni.

Z kolei strefa relaksu przeznaczona była na aktywny odpoczynek i świetną zabawę w jednym. Aleksandra Żelazo, prowadząca kultową "Gimnastykę poranną" w radiowej Jedynce, zaprosiła do wspólnej rozgrzewki przy relaksującej muzyce.

Festiwalowe koncerty transmitowane i retransmitowane były w Programie 1 Polskiego Radia, w radiowej Trójce, Czwórce, a w tym roku również w radiowej Dwójce. Ponadto na portalu Polskiego Radia dostępny był streaming wydarzenia. 

W piątek 28 czerwca w Zakopanem wystąpili: Włodek Pawlik Trio, Kapela ze Wsi Warszawa, Warszawskie Combo Taneczne. Następnego dnia przed festiwalową publicznością zagrają: Hanka Rybka, Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy, Sławek Uniatowski, Krzysztof Zalewski i Kayah. 

--

"Lato z Radiem Festiwal 2019" w Pucku, Stalowej Woli i Krakowie

Oprócz festiwalowych koncertów w Pucku, Stalowej Woli i Krakowie dziennikarze Polskiego Radia poprowadzą audycje z udziałem publiczności ze studiów plenerowych, spotkać ich będzie można także w strefach festiwalowych. 

- W ubiegłym roku był czas na tupnięcie nogą i rewolucję: zmieniając formułę festiwalu "Lato z Radiem", pokazaliśmy nie tylko siłę, ale i wiele kolorów Polskiego Radia. Poszczególne anteny mocno się od siebie różnią, ale nie ma między nimi konkurencji, za to jest współpraca. Widać to było w Gdyni, gdzie na dwóch scenach zagrali artyści, których można usłyszeć w Jedynce, Trójce i Czwórce. W tym roku do festiwalu dołączyła radiowa Dwójka, "Lato z Radiem Festiwal 2019" będzie więc jeszcze bogatszy muzycznie: zaproszenie przyjęli wykonawcy reprezentujący i pop, i rock, i jazz, i folk, i muzykę klasyczną - mówi Piotr Metz. 

- To muzycy, którzy w radiu bywają na co dzień, grają u nas, udzielają wywiadów, prezentujemy ich nowe płyty, śledzimy dokonania. Stanowią naszą muzyczną rodzinę, myślę, że doskonale będzie to widać na koncertach i podczas spotkań z publicznością - dodaje dyrektor artystyczny festiwalu. 

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. Do zobaczenia na "Lato z Radiem Festiwal 2019"!

jo

Zobacz więcej na temat: wakacje
Zobacz także

Czytaj także

"Lato z Radiem Festiwal 2018” z Polskim Radiem Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 16:00
16 czołowych artystów polskiej sceny muzycznej na dwóch specjalnych scenach, a także strefa rodzinna, muzyczna i strefa relaksu to tylko część atrakcji, jakie przygotowano na „Lato z Radiem Festiwal 2018”. Polskie Radio Dzieciom będzie czekało na swoich słuchaczy z licznymi aktywnościami, grami rodzinnymi i nagrodami. 
rozwiń zwiń