X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dlaczego dzwonki kojarzone są ze Świętami Bożego Narodzenia

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 06:55
Dzieci zadają mnóstwo pytań dotyczących świąt. Na wiele z nich odpowiadamy na naszej antenie, rozmawiając z zaproszonymi gośćmi. Zapraszamy do rodzinnego słuchania już od 8 rano!  
Audycje pełne świąt już od 8.00 w Polskim Radiu Dzieciom
Audycje pełne świąt już od 8.00 w Polskim Radiu DzieciomFoto: Pixabay

Wejdź na www.facebook.com/radiodzieciom Wejdź na www.facebook.com/radiodzieciom

W audycji "Poranek" o 8.00 Martyna Chuderska przeniesie nas na wyspę Bożego Narodzenia. Dowiemy się gdzie leży, z czego słynie, skąd wywodzi się jej nazwa i czy Boże Narodzenie trwa na niej cały rok.

O 10:00 w "Muzycznych podróżach" poznamy dzwonki i dzwoneczki – instrumenty najbardziej kojarzące się ze świętami. Daria Druzgała opowie o dzwonkach odlewanych,  kutych, rytych w drewnie, kryształowych, porcelanowych, z muszli albo skorupy żółwia.
O 11:00 "Leszek i Miś Michaś" o tym jak nazywają się wszystkie renifery w zaprzęgu św. Mikołaja i która kolęda jest najsłynniejsza? Nie zabraknie także świątecznych ciekawostki.

O 15:00 w "Popołudniku" Zbyszek Kozłowski poprowadzi świąteczne wydanie Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom. W audycji usłyszycie kolędy i piosenki świąteczne.

O 17:15 w audycji "Zbieraj z klasą" przedstawimy  10 ekologicznych przykazań, dzięki którym możemy dbać o czystość Ziemi i żyć lepiej, zdrowiej i bliżej ekologii.
O 18:00 w audycji "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" powiemy Wam o świątecznych  tradycjach w Ziemi Świętej. Jak świętuje się w Betlejem i Jerozolimie czyli wielkim tyglu kulturowym? Czy wszyscy obchodzą święta tak samo? Jak wygląda najsłynniejsza Pasterka w Bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem? A na koniec audycji przeniesiemy się do miasta, w którym Święta mogą być cały rok!
O 21:00 w "Strefie rodzica" Joanna Ficińska wraz zaproszonymi gośćmi porozmawia o międzypokoleniowych świętach. Jak wygląda Boże Narodzenie w międzypokoleniowej rodzinie i jak dzielone są obowiązki. Gościem a audycji będzie  Beata Borucka, psycholog biznesu, babcia 3 wnucząt, twórczyni facebookowego fan page’a "Mądra Babcia".

W wybranych audycjach usłyszeć będzie można także prace laureatów konkursu "Gwiazdkopisanie"

Czekamy na telefony do studia, a także na komentarze pod postem "Pokaż nam swoją choinkę" 

***
Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowaCotygodniowo stacja emituje pond 130 premierowych audycji publicystycznych, muzycznych, rozrywkowych i audycji o tematyce kulturalnej. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

jo

Zobacz więcej na temat: strona internetowa
Zobacz także

Czytaj także

Jak przemawiają do nas dawne baśnie?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 15:00
Przestarzałe czy wciąż aktualne? Bezwartościowe, czy niosące ważne treści? I pytanie zadawane najczęściej: edukują czy są źródłem niewłaściwych wzorców zachowań? Pretekstem do takich rozważań jest spektakl "O Jasiu i łodydze fasoli, o starej wiedźmie i o studni na końcu świata", który od 6. grudnia można obejrzeć w warszawskim teatrze Lalka. 
rozwiń zwiń