Polskie Radio
Section05
strona internetowa

"Nie miałem złych intencji". Argentyńska domena Google'a kupiona za... 3 dolary

Za równowartość niecałych 3 dolarów projektant stron internetowych z Buenos Aires zdołał kupić argentyńską domenę Google, gdy ta miała w zeszłym tygodniu krótką awarię, której przyczyna jest wciąż badana. Nie cieszył się jednak nowym nabytkiem długo, bo ten wkrótce wrócił do poprzedniego właściciela.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Argentyna Ameryka Południowa media społecznościowe google strona internetowa internet

Everest 1980 – serwis specjalny w 40. rocznicę zdobycia przez Polaków najwyższej góry świata na PolskieRadio24.pl

W serwisie prezentowany jest największy zbiór nagrań z wyprawy, w 8 multimedialnych rozdziałach prześledzić można to, co działo się przed, w trakcie i po zejściu Polaków z najwyższego szczytu na Ziemi. "Lodowi wojownicy" – bo tak światowa prasa o nich pisała – opowiadają o historycznym wejściu na "dach świata".
Zobacz więcej na temat:  strona internetowa

95-lecie Polskiego Radia w Polskim Radiu Dzieciom

Dokładnie 1 lutego 2020 roku Polskie Radio świętowało 95-lecie swojego istnienia. Pierwsza audycja została nadana 1 lutego 1925 roku ze studia przy Narbutta 25 w Warszawie. Oficjalne powstanie Polskiego Radia nastąpiło 18 sierpnia 1925 roku, a jej założycielami byli Zygmunt Chamiec i Tadeusz Sułowski. Z okazji tego jubileuszu Polskie Radio Dzieciom przygotowało cykl specjalnych audycji tematycznych.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU strona internetowa 95 lat Polskiego Radia dzieci Polskie Radio

IX Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem z Jedynką i Polskim Radiem Dzieciom

W niedzielę 19 stycznia podczas "Światowego Dnia Śniegu – FIS World Snow Day" w Zakopanem, dziennikarze radiowej Jedynki i Polskiego Radia Dzieciom poprowadzili audycje na żywo i spotkali się ze słuchaczami w studiach plenerowych przy Górnej Równi Krupowej. Wydarzeniu towarzyszyła będzie akcja "Bezpieczeństwo dzieci na stoku zimą", rodzinne animacje oraz radiowe warsztaty. Na wszystkie wydarzenia z Polskim Radiem wstęp był wolny!
Zobacz więcej na temat:  strona internetowa

Zaskakujący występ Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. [Video]

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie zrealizowała flash mob dla mieszkańców i przechodniów na Placu Zamkowym. Niezapowiadany wcześniej Polonez A-dur op. 40 nr 1 Fryderyka Chopina w wykonaniu radiowej Orkiestry był dużą niespodzianką dla wszystkich, którzy wybrali się na spacer na warszawską Starówkę. Film z tego wydarzenia można od dziś obejrzeć w Internecie. Mini koncert sprawił zarówno uczestnikom, jak i obserwatorom, wiele radości. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU strona internetowa dzieci