Polskie Radio
Section05
strona internetowa

Uwaga na cyberprzestępców. KNF ostrzega przed fałszywymi stronami dwóch banków

Cyberprzestępcy wykorzystują witryny naśladujące strony bankowości elektronicznej BOŚ i Credit Agricole, by wyłudzać loginy i hasła użytkowników - ostrzegł we wtorek zespół CSIRT Komisji Nadzoru Finansowego. Przestrzegł również przed fałszywymi reklamami inwestycyjnymi.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo cyberzagrożenia oszustwa strona www strona internetowa bank POLSKA

Atak hakerski na Platformę e-Zamówienia. Rzecznik UZP uspokaja

Hakerzy zaatakowali w poniedziałek rządową Platformę e-Zamówienia. Atak przeprowadzono z serwerów znajdujących się poza granicami kraju. Celem była blokada serwisu. Nie ma ryzyka wycieku danych - poinformował rzecznik zarządzającego serwisem Urzędu Zamówień Publicznych (UZP).
Zobacz więcej na temat:  cyberprzestępczość cyberatak cyberbezpieczeństwo hakerzy haker społeczeństwo POLSKA strona www strona internetowa

NASK: ponad 2,5 mln aktywnych nazw w domenie .pl. Wysoki jest również poziom odnowień

W domenie .pl znajduje się ponad 2,52 mln aktywnych nazw - poinformowała Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa. Dodano, że w drugim kwartale wskaźnik odnowień domen wyniósł prawie 74 proc. i jest to najwyższa wartość od prawie 14 lat.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA strona www strona internetowa internet sieć szerokopasmowa sieć 5G sieć wifi strona mobilna bezpieczeństwo w sieci bezpieczeństwo danych informatyzacja

Nowa strona radiowej Jedynki

Szybki dostęp do informacji, łatwe wyszukiwanie i przejrzysta wizualnie forma - to nowa strona Programu 1 Polskiego Radia, na której dostępne są m.in. słuchowiska, reportaże, koncerty i wiele innych propozycji oferowanych przez radiową Jedynkę. Użytkownicy mogą na bieżąco śledzić wszystkie informacje dotyczące ich ulubionej stacji radiowej, które prezentowane są w atrakcyjny sposób. 
Zobacz więcej na temat:  internet strona internetowa Marcin Kusy Krzysztof Kossowski

Jak oglądać dzieła sztuki z dzieckiem?

Latem mamy więcej czasu na odpoczynek i podróżowanie. To oznacza, że możem udać się np. do muzeów i galerii sztuki zarówno własnym mieście, jak i poza nim. Jednakże taka wycieczka nie musi przybrać jedynie formę edukacyjną. Może być ona interesująca dla każdego członka rodziny, bez względu na wiek, m.in. dzięki kreatywnym warsztatom muzealnym przeznaczonym dla osób młodszych. Co jeszcze możemy zrobić, aby wystawy dzieł sztuki były ciekawe i przyjemne dla każdego? W "Strefie Rodzica" porozmawialiśmy o tym z Grzegorzem Wojturskim i Sławomirem Ortylem z Działu Edukacji Muzealnej Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Agnieszką Basak-Wysotą z Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu oraz Aleksandrą Anzel - edukatorką artystyczną z Galerii Sztuki Współczesnej.
Zobacz więcej na temat:  radio dla rodziców radio dla dzieci Strefa Rodzica czas wolny strona internetowa literatura dziecięca

Eyetracking. Na czym skupia się wzrok internautów?

Śledzenie drogi wzroku, czyli eyetracking to metoda wykorzystywana w neuromarketingu. Dzięki niej specjaliści mogą sprawdzać, na których elementach stron internetowych skupia się uwaga użytkowników. Zagadnienie jest przydatne w procesie tworzenia witryn internetowych. Analizy ułatwiają ich opracowywanie tak, by najważniejsze elementy nie umknęły uwadze odwiedzających. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA marketing Mateusz Drozda strona internetowa badania rynku

"Nie miałem złych intencji". Argentyńska domena Google'a kupiona za... 3 dolary

Za równowartość niecałych 3 dolarów projektant stron internetowych z Buenos Aires zdołał kupić argentyńską domenę Google, gdy ta miała w zeszłym tygodniu krótką awarię, której przyczyna jest wciąż badana. Nie cieszył się jednak nowym nabytkiem długo, bo ten wkrótce wrócił do poprzedniego właściciela.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Argentyna Ameryka Południowa media społecznościowe google strona internetowa internet

Everest 1980 – serwis specjalny w 40. rocznicę zdobycia przez Polaków najwyższej góry świata na PolskieRadio24.pl

W serwisie prezentowany jest największy zbiór nagrań z wyprawy, w 8 multimedialnych rozdziałach prześledzić można to, co działo się przed, w trakcie i po zejściu Polaków z najwyższego szczytu na Ziemi. "Lodowi wojownicy" – bo tak światowa prasa o nich pisała – opowiadają o historycznym wejściu na "dach świata".
Zobacz więcej na temat:  strona internetowa

95-lecie Polskiego Radia w Polskim Radiu Dzieciom

Dokładnie 1 lutego 2020 roku Polskie Radio świętowało 95-lecie swojego istnienia. Pierwsza audycja została nadana 1 lutego 1925 roku ze studia przy Narbutta 25 w Warszawie. Oficjalne powstanie Polskiego Radia nastąpiło 18 sierpnia 1925 roku, a jej założycielami byli Zygmunt Chamiec i Tadeusz Sułowski. Z okazji tego jubileuszu Polskie Radio Dzieciom przygotowało cykl specjalnych audycji tematycznych.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU strona internetowa 95 lat Polskiego Radia dzieci Polskie Radio

IX Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem z Jedynką i Polskim Radiem Dzieciom

W niedzielę 19 stycznia podczas "Światowego Dnia Śniegu – FIS World Snow Day" w Zakopanem, dziennikarze radiowej Jedynki i Polskiego Radia Dzieciom poprowadzili audycje na żywo i spotkali się ze słuchaczami w studiach plenerowych przy Górnej Równi Krupowej. Wydarzeniu towarzyszyła będzie akcja "Bezpieczeństwo dzieci na stoku zimą", rodzinne animacje oraz radiowe warsztaty. Na wszystkie wydarzenia z Polskim Radiem wstęp był wolny!
Zobacz więcej na temat:  strona internetowa