Polskie Radio
Section05
strona internetowa

Everest 1980 – serwis specjalny w 40. rocznicę zdobycia przez Polaków najwyższej góry świata na PolskieRadio24.pl

W serwisie prezentowany jest największy zbiór nagrań z wyprawy, w 8 multimedialnych rozdziałach prześledzić można to, co działo się przed, w trakcie i po zejściu Polaków z najwyższego szczytu na Ziemi. "Lodowi wojownicy" – bo tak światowa prasa o nich pisała – opowiadają o historycznym wejściu na "dach świata".
Zobacz więcej na temat:  strona internetowa

95-lecie Polskiego Radia w Polskim Radiu Dzieciom

Dokładnie 1 lutego 2020 roku Polskie Radio świętowało 95-lecie swojego istnienia. Pierwsza audycja została nadana 1 lutego 1925 roku ze studia przy Narbutta 25 w Warszawie. Oficjalne powstanie Polskiego Radia nastąpiło 18 sierpnia 1925 roku, a jej założycielami byli Zygmunt Chamiec i Tadeusz Sułowski. Z okazji tego jubileuszu Polskie Radio Dzieciom przygotowało cykl specjalnych audycji tematycznych.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU strona internetowa 95 lat Polskiego Radia

IX Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem z Jedynką i Polskim Radiem Dzieciom

W niedzielę 19 stycznia podczas "Światowego Dnia Śniegu – FIS World Snow Day" w Zakopanem, dziennikarze radiowej Jedynki i Polskiego Radia Dzieciom poprowadzili audycje na żywo i spotkali się ze słuchaczami w studiach plenerowych przy Górnej Równi Krupowej. Wydarzeniu towarzyszyła będzie akcja "Bezpieczeństwo dzieci na stoku zimą", rodzinne animacje oraz radiowe warsztaty. Na wszystkie wydarzenia z Polskim Radiem wstęp był wolny!
Zobacz więcej na temat:  strona internetowa

Zaskakujący występ Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. [Video]

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie zrealizowała flash mob dla mieszkańców i przechodniów na Placu Zamkowym. Niezapowiadany wcześniej Polonez A-dur op. 40 nr 1 Fryderyka Chopina w wykonaniu radiowej Orkiestry był dużą niespodzianką dla wszystkich, którzy wybrali się na spacer na warszawską Starówkę. Film z tego wydarzenia można od dziś obejrzeć w Internecie. Mini koncert sprawił zarówno uczestnikom, jak i obserwatorom, wiele radości. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU strona internetowa dzieci

Przygoda na nowej stronie zaczyna się w lesie

Na ruchomej gałęzi, poruszanej podmuchem wiatru, wśród spadających powolnie liści, siedzi ptak słuchający radia. Takim widokiem witany będzie każdy użytkownik strony internetowej Polskiego Radia Dzieciom, która zmienia swój wygląd. Ta całodobowa stacja radiowa ma na swojej stronie kilkaset bajek i słuchowisk, ale także obszerny katalog audycji i artykułów dla dorosłych. Na nowej stronie znalezienie ich jest dużo bardziej intuicyjne.
Zobacz więcej na temat:  torty urodzinowe W POLSKIM RADIU strona internetowa konkurs