Polskie Radio Dzieciom

Uroki letniego ogrodu

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 22:26
Rozkwiecony ogród w pierwszych dniach lata cieszy oczy wielokolorowymi kwiatami. Chabry, bławatki, złocieńce, ale także kwitnące warzywa oraz słoneczniki, które wystawiają buzie do letniego słońca to widoki na które czekaliśmy wiele miesięcy. A to dopiero początek tego kwietnego festiwalu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Jak wygląda lato w "Bajkowym ogrodzie"? Jakie kwiaty teraz kwitną i są zapytane przez pszczoły i inne owady? O tym w załączonej audycji.

Posłuchaj
43:38 Bajkowy Ogród 20.06 .mp3 Jak wygląda początek lata w ogrodzie pięcioletniej Mili? (Bajkowy ogród/Polskie Radio Dzieciom)_20.06.2020.

Audycja: Bajkowy ogród
Prowadzi:
 Pascal Kaczorowski
Data emisji: 06.06.2020
Audycja "Bajkowy ogród" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, w każdą sobotę w godz. 12.00 – 13.00

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja przyrodnicza
Zobacz także
Czytaj także

A gdyby tak zasiać arbuza w ogródku?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 15:00
Pascal z Milą zasiali dziś coś, co jak urośnie będzie wielkie, okrągłe i słodkie. Będzie mieć długą łodygę, która może czasem mieć nawet 6 metrów. No i wąsy czepne czyli małe zielone sprężynki wyrastające z grubej łodygi. Chodzi oczywiście o łodygę arbuza. Jego kwiaty, podobne trochę do kwiatów dyni, są żółte, albo zielone.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Leniwe spacery dla poznania przyrody

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 12:49
15 czerwca obchodzony jest w Polsce Dzień Leniwych Spacerów. Warto się na taki spacer wybrać, bez telefonu i spacerować niespiesznie by móc uważnie przyjrzeć się otaczającemu światu. Takie piesze wędrówki na łonie natury mogą mieć dobry wpływ na nasze samopoczucie i są dobrą okazją do obserwacji przyrody.
rozwiń zwiń