Polskie Radio
Section05
ogród

Prace na działkach i w ogródkach czas zacząć. Jak prawidłowo pielęgnować rośliny?

Choć za oknem wciąż kapryśna aura, która bardziej przypomina zimę niż początki wiosny, to mimo wszystko właśnie teraz należy rozpoczynać różnego rodzaju prace na działkach i w ogródkach. Dla ich właścicieli to bardzo ważny moment, bo połowa marca to najlepszy okres m.in. na przycinanie drzew i krzewów, ale też na przesadzanie kwiatów doniczkowych w domach. 
Zobacz więcej na temat:  rośliny ogród przyroda kwiaty drzewa środowisko

Program wsparcia działkowców. Minister Puda zapowiada jego kontynuację

Wart 50 mln zł pilotażowy program wsparcia działkowców, w ramach którego ogrody działkowe mogą ubiegać się o środki m.in. na rozwój zielonej infrastruktury czy działania służące retencji wody, będzie kontynuowany - zapowiedział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ogród fundusze unijne Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda POLSKA pszczoły warzywa owoce społeczeństwo

Maszyny ogrodnicze niebezpieczne dla użytkowników. Wnioski UOKiK po kontroli Inspekcji Handlowej

Ponad połowa z 15 rodzajów maszyn ogrodniczych, typu nożyce do żywopłotów i podkaszarki, nie przeszła kontroli Inspekcji Handlowej. Cztery modele miały wady konstrukcyjne, np. brak osłon ostrych elementów, nieprawidłowo działający przełącznik - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK narzędzia ogród bezpieczeństwo kontrola