Polskie Radio
Section05
ogród

Kwiaty na balkon lub taras. Jakie wybrać? Sprawdź rady florystki

Rusza sezon na ozdabianie tarasów i balkonów kwiatami. Jakie rośliny wybrać aby stworzyć swój własny balkonowy ogródek? Czy warto zająć się tym już teraz, na przykład podczas długiego majowego weekendu, czy lepiej poczekać jeszcze kilka tygodni ze względu na tzw. zimną Zośkę i ryzyko przymrozków? 
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka balkon ogród kwiaty rośliny wiosna Anna Wojtala florystka florystyka

PORADNIK Co teraz pyli? Sprawdź, co cię uczula. Kalendarz pyleń 2024

Wiosna i lato to dla wielu osób najlepszy czas w roku. Jest ciepło, dzień jest dłuższy i od razu mamy więcej energii. Co mają jednak powiedzieć alergicy, dla których często każdy dzień to walka z uciążliwymi objawami? Poniżej przedstawiamy kalendarz pyleń 2024 i wskazówki, dzięki którym możesz zminimalizować nieprzyjemne dolegliwości. Zapytaliśmy też alergologa o to, jak i kiedy skutecznie rozprawić się z alergią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie alergia natura alergeny alergie u dzieci drzewa drzewo kwiaty las ogród pogoda

Wiosna rozgaszcza się w ogrodach. Jakie rośliny budzą się już do życia?

Przebiśniegi, pierwiosnki, szafirki, krokusy, hiacynty i narcyzy – to właśnie te kwiaty uznawane są za symbol zbliżającej się wiosny. Czy nadchodzące ciepłe dni czuć już w powietrzu? – Wiosnę już czuć, nawet z zamkniętymi oczyma. Właśnie kwitną oczary i wawrzynki, które niesamowicie pachną – powiedziała w Trójce Katarzyna Misiak z ogrodu botanicznego PAN w Powsinie.
Zobacz więcej na temat:  rośliny kwiaty ogród ogród botaniczny Trójka Piotr Firan Przebiśniegi

Motywy tureckie w polskich ogrodach. To m.in. kasztanowce, tulipany i figowce

Rośliny, namioty i pawilony ogrodowe inspirowane Orientem były stałym elementem rezydencji dawnej Rzeczypospolitej. Wielowiekowe kontakty polityczne, dyplomatyczne i handlowe już od XVI stulecia wpłynęły na zainteresowanie Polaków naturą, sztuką i architekturą turecką.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Jankowska Katarzyna Jankowska – PODCAST Andrzej Hennel Jacek Kuśmierski Turcja ogrodnictwo ogród Orient Imperium Osmańskie

Owoce i warzywa od Toyoty

Kiedy myślimy o ekologii w motoryzacji, od razu mamy na myśli samochody elektryczne. Jednak Toyota w tej kwestii bardzo się wyróżnia, hodując swoje owoce i warzywa. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 toyota ogród ogrodnictwo globalne ocieplenie