Polskie Radio Dzieciom

28 stycznia 2022 r. XVI Dniem Ochrony Danych Osobowych

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 13:41
Prezes UODO zachęca uczniów i nauczycieli, aby o dane osobowe dbali nie tylko od święta. - Niech edukacja na temat ochrony prywatności oraz bezpiecznego przetwarzania danych osobowych będzie stałym elementem codziennego procesu kształcenia oraz solidnym fundamentem działań podejmowanych w placówkach oświaty - zaapelował Jan Nowak, Prezes UODO w liście otwartym do uczestników XII edycji programu edukacyjnego "Twoje dane - Twoja sprawa". Więcej w Polskim Radiu Dzieciom w piątek 28 stycznia w audycji "Popołudnik".
Twoje dane  Twoja sprawa
"Twoje dane – Twoja sprawa" Foto: mat. pras.

List powstał w związku z przypadającym 28 stycznia 2022 r. XVI Dniem Ochrony Danych Osobowych.

Prezes UODO, zwracając się do uczestników programu edukacyjnego, przypomniał, że Dzień Ochrony Danych Osobowych ma za zadanie podkreślić, jak cenna jest prywatność oraz jaką wartość we współczesnym świecie zyskały dane osobowe. Jak dodał, święto to stanowi również okazję do refleksji nad sposobami bezpiecznego użytkowania technologii.

Prezes UODO wyraził nadzieję, że tegoroczne obchody będą dla szkolnych społeczności dogodną okazją do poszerzenia horyzontów poprzez zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do świadomego korzystania z dobrodziejstw nowych technologii, z którymi styczność mamy na każdym kroku, w każdym aspekcie współczesnego życia. Tym samym nawiązał do tematu przewodniego tegorocznych obchodów Dnia Ochrony Danych Osobowych, którym jest „Ochrona danych osobowych na co dzień”.

Jednocześnie przypomniał, że corocznie organizowane wydarzenie jest okazją do podjęcia wielu lokalnych inicjatyw edukacyjnych, które wzbogacają ogólnopolskie obchody tego szczególnego święta.

Polskie Radio Dzieciom. Nadajemy na dziecięcej fali! 

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym ogólnopolskiego programu "Twoje dane – Twoja sprawa"

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także